.

Bitcoin Neden Düşüyor ?

23 Nisan Cuma günü, Bitcoin fiyatı, 6 Mart’tan bu yana ilk kez (yaklaşık yedi hafta önce) 48.000 $ seviyesinin altına düştü.

Bitcoin şu anda 48.231 $ civarında işlem görüyor, bu da son 24 saatlik dönemde% 10,13 düştüğü anlamına geliyor. Bitcoin’in piyasa değeri kabaca 901 milyar dolar ve BTC Hakimiyeti % 49,5.

Altcoinlere gelince, piyasa varlığına göre en iyi 20 kripto varlık listesindeki diğer her şey stabilcoinler USDT, USDC ve BUSD dışında kırmızı renkte.

Bitcoin Neden Düşüyor ?

Kripto piyasalarındaki bu en son çöküşün nedeni ile ilgili olarak, Bloomberg News’in kaynaklarına göre Başkan Joe Biden’in 1 milyon dolar veya daha fazla kazanan ABD vergi mükellefleri için sermaye kazancı vergisini artırmayı planladığını iddia eden bir raporuyla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Cresset Capital Management CEO’su Jack Ablin:

Biden’in önerisi, 1 milyon dolarlık gelir kazananlar üzerindeki sermaye kazancı vergi oranını etkili bir şekilde ikiye katlıyor. Bu, uzun vadeli yatırımcılar için oldukça büyük bir maliyet artışıdır. Yatırımcılar, teklifin gelecek yıl yasalaşma şansı olduğunu hissederse, bu yıl yüklü miktarlarda satış görmek mümkün.

Bloomberg’in raporu doğru olsa bile , Demokratların ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler üzerinde sahip oldukları küçük çoğunluk göz önüne alındığında, ABD Kongresi tarafından onaylanması pek olası görünmüyor.

Bugün erken saatlerde, Makro Ekonomist ve Kripto Analisti Alex Krüger, kripto borsalardaki “nokta kaynaklı panik” hakkında yorum yaptı:

Krüger gibi, Kripto piyasası hakkında tecrübeli isimler , bu son düzeltmeye karşı sakin ve kaygısız görünüyorlar ve hatta bazıları bunun piyasa sağlığı için iyi olduğunu düşünüyor. Bu isimlerden Singapur merkezli Kripto odaklı hedge fonu Three Arrows Capital’in Kurucu Ortağı, CIO’su ve CEO’su Su Zhu’dur:

Korku, Piyasayı Terk Eden Zayıflıktır

Son olarak, kısa bir süre önce, Londra ve Hamburg merkezli bir blok zinciri danışmanlığı ve yatırım ortaklığı olan Moonrock Capital’in Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı olan Simon Dedic :

Son yıllarda bir şey öğrendiysem, böyle günlerde kendinize tek bir soru sormanız gerekiyor: $ BTC , $ ETH ve bir bütün olarak Kripto’nun temellerine inanıyor musunuz? İnanmıyorsanız satın ve gidin.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar