Bitcoin Nereden Alınır?

Son yıllarda adından sıkça söz ettirmekte olan bitcoin, resmi bir veri merkezi bulunmayan kripto para birimi olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda dijital para birimi olarak da geçmektedir. İlk olarak 2009 yılında Satoshi Nakamoto adında bir Japon tarafından icat edilen bu para birimi, değeri ilk piyasaya çıktığı yıllarda anlaşılmasa da daha sonra hızla değer kazanmıştır. Son yıllarda yatırımcılar açısından oldukça değerli hale gelmiş olan bitcoin, dünya üzerinde olduğu kadar ülkemizde de giderek merak konusu haline gelmiştir. Şu an ki değeri yaklaşık 30 bin civarında olan 1 bitcoin fiyatı, tıpkı diğer para birimleri ile işlem görmektedir. Kişiler arasında yaygın olarak sorulmakta olan bitcoin nereden alınır sorusunun cevabına ise öncelikli olarak coin almak için dijital bir cüzdanınızın hesabının olması yanıtı verilmektedir.

bitcoin nereden alınır
bitcoin nereden alınır

Türkiye’de Bitcoin Nereden Alınır?

Yatırım yapmak ve yüksek miktarlarda para kazanmak isteyen yatırımcılar, son yıllarda popüler hale gelmiş bitcoin para birimi için Türkiye’de bitcoin nereden alınır sorusuna cevap aramaktadır. Öncelikle bitcoin alabilmek için dijital cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir. Söz konusu olan dijital cüzdan, internet üzerinde verilerin dijital ortamda saklandığı bir ağ birimidir. Kısacası öncelikle bir hesabınızın olması ve gerekmektedir. Dijital cüzdan hesabı açmak için çeşitli sitelerden yararlanabilirsiniz. Paribu.com, Btcturk.com ve Koinim.com gibi Türk erişimli sitelerden hesaplar sorunsuz şekilde açılabilmektedir. Oluşturulmuş olan bitcoin cüzdan hesabından daha sonra TL transferi yapılmaktadır. Yapılan TL transferi ile birlikte bitcoin satın alınmış olacaktır. Ayrıca dilediğiniz kadar hesap açma şansınız bulunmakta ve bunun için bir sınır belirlenmemektedir.

Bitcoin Güvenli Mi?

Kaynağının belli olmadığı ve nereden geldiği bilinmediği para birimi olan bitcoin, insanlar arasında pek çok soruların sorulmasına da yol açtı. Yatırım yapmak ve kazanç sağlamak isteyen kişiler, bitcoin güvenli mi sorusunu yaygın olarak sormaktadır. Bu soru için verilen cevaplar genel olarak evet şeklindedir. Çünkü dijital cüzdan hesapları, güvenli ağlarda korunmaktadır. Bilgi ve şifrelerinizi vermediğiniz sürece, hesaplarınızın çalınma ihtimali yoktur. Tıpkı gerçek cüzdan gibi, gerekli önlemleri aldığınız ve cüzdanınızı başkasına vermediğiniz zaman çalınma riski çok düşüktür. Aynı zamanda dijital para birimi içinde geçerlidir.

Bitcoin Nereden Alınır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir