.

Bitcoin.org Hack’lendi, Web Sitesine Erişilemiyor

Bitcoin.org, kendisine gönderilen fonları ikiye katlayacağını iddia eden bir dolandırıcılık saldırısına uğradıktan sonra bugün 08:44’den (TSİ) itibaren açılamadı.

08:44 (TSİ) Perşembe günü itibariyle Bitcoin.org sitesine giriş yapan ziyaretçiler “ Bu siteye ulaşılamıyor. ” hatası ile karşılaştı. Sitenin sorumlusu olan ancak şu anki kimliği net olmayan Cobra takma adını kullanan bir kişi veya kişiler, hack’i araştırırken sitenin birkaç gün kapalı olabileceğini söyledi.

Perşembe günü erken saatlerde, bir açılır mesaj ana sayfa ekranını bloke ederek ziyaretçileri bir Bitcoin cüzdanına para göndermeye davet etti. Mesaj, fonların ikiye katlanıp geri gönderileceğini söyledi.

Yalnızca ilk 10.000 kullanıcının tekliften yararlanabileceğini söyleyen mesaj, Bitcoin cüzdanın yanı sıra , cüzdan adresi için bir de QR kodu içeriyordu. O sırada diğer tüm site işlevleri kapalı haldeydi ve kullanıcılar farklı bir işlem gerçekleştiremedi.

Bitcoin.org, Bitcoin gelişimini desteklemeyi amaçlayan açık kaynaklı bir projedir.

Bitcoin Vakfı’na bağlı olmasa da, genellikle “Bitcoin” ismini ararken arama motorlarında ilk çıkan sonuçtur.

Blockchain.com’a göre, dolandırıcılar, yazının yazıldığı an itibariyle küçük işlemlerde toplamda 17.700 doların üzerinde para çaldı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar