.

Bitcoin Savunucusu Jack Dorsey Twitter CEO’su Olarak Görevden Ayrılıyor

CNBC tarafından, anonim bir kaynağa atıfta bulunarak yapılan haberde, Bitcoin savunucularından Jack Dorsey’in Twitter CEO’su olarak görevinden istifa edeceği bildirildi.

2006’da yılında Twitter’ı hayata geçiren Dorsey, Twitter’ı 211 milyon aktif kullanıcısıyla son derece etkili bir sosyal medya devine dönüştürmüştü ve Dorsey, Twitter’ın 2013 yılında halka arzının ardından birkaç saat içerisinde milyarder olmuştu.

Mart 2020’de Elliott Management’ın kurucusu Paul Singer, Dorsey’i devirmeye çalışsa da bu girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştı. 

Dorsey’in sahip olduğu tek CEO işi bu değil. Aynı zamanda ödeme şirketi Square’in de başında.

Dorsey, Bitcoin’in en ateşli savunucularından biri olarak biliniyor ve bununla birlikte Twitter biyografisinde bile yalnızca #Bitcoin kelimesine yer veriyot:

Dorsey’in gözetimi altında, sosyal medya platformu , Lighting Network tarafından desteklenen bir Bitcoin bahşiş hizmeti uyguladı. 

Temmuz ayında Dorsey, her iki şirketini de tamamen Bitcoin’e odaklanmak için bırakmaya istekli olacağını söyledi:

Square veya Twitter’da olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Bitcoin’in Square ve Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyacı olsaydı, onları Bitcoin için bırakırdım. Ancak her iki şirketin de mevcut bir rolü olduğuna inanıyorum ve şirketler olarak kurumsal anlatı ile topluluğa açık anlatı arasında doğru kesişimi bulmaya yardımcı olmak için yapabileceğimiz her şeyin en iyisi olduğunu düşünüyorum. 

İki şirket arasında hokkabazlık yaptığı için hissedarlardan eleştiri alan Dorsey’den sonra Twitter’ın başında kimin yer alacağı belli değil. 

Twitter’ın hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde %12’den fazla arttı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar