.

Bitcoin ve Ethereum Bu Korkudan Kurtulabilir Mi?

Üç gündür içinde bulunduğumuz toparlanma döneminin ardından, Bitcoin ve Ethereum güçlü düşüş baskısının akıntısına kapıldı. Ethereum 1.700 dolara gerilerken, Bitcoin 30.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Piyasaların yavaşça uzun vadeli düşüşe işaret ettiği bu dönemde, kripto analisti Biraaj T, kısa vadede yönün hala belirsiz olduğunu belirtiyor. Analistin toparlanma dönemini ön görebilmek ve mevcut beklentileri anlayabilmek için referans aldığı önemli bir veri ise; likidasyon haritası.

Bitcoin, Ethereum için daha yüksek bir aralıkta Likidasyon Havuzu?

Analist Biraaj T’te göre ayılar şu anda avantajlı olsa da, Bitcoin ve Ethereum fiyatları, potansiyel bir yükselmeden önce olabilecek dip aralıkta işlem görüyor. Şu anki verilere göre yükseliş ihtimali her geçen gün azalırken, daha yüksek fiyatlarla daha fazla likidasyon gerçekleşiyor. Geçmiş analizleri gündemcoin.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Ek olarak, böyle zamanlarda likiditenin önemli olduğunu belirten analist, bunun nedeni olarak fiyatın sermaye havuzlarını takip ettiğini belirtti. Bu nedenle, emirler yukarı veya aşağı yönde herhangi bir yönde ayarlandığında, fiyat zaman içinde bu değere yaklaşır ve fiyat bu sermaye havuzlarına yaklaştığında, traderlar genellikle daha fazla likidite için pozisyonlarına ekleme yaparlar.

Analist ayrıca, şu anda oluşan Bitcoin ve Ethereum grafiğini analiz ederken, Ether’in 2.200 dolarda güçlü bir sermayeye sahip olduğunu tespit ediyor. Benzer şekilde, 1700 ve 1800 dolar aralığında da güçlü bir likidite bölgesi mevcut. Bu anlatıdan çıkarılabilecek sonuç, fiyat hareketinin likidite cebine doğru sürükleneceği için Ethereum’un bu aralığı potansiyel olarak tersine çevrilebileceğidir. Benzer şekilde Bitcoin için de 1.3 bin Bitcoin ile 36.000-39.000 dolar aralığında büyük bir likidite havuzu gözlemlendi.

Piyasanın yine yukarı hareket etmesi muhtemel mi?

Yazının yazıldığı sıralarda, Bitcoin Vadeli İşlemleri’nin 3 aylık Yuvarlanma temeli, Binance ve Deribit’te güçlü bir sıfırlamadan geçmişti, bu da spot ve vadeli işlemler arasındaki farkın düştüğü anlamına geliyordu. Şimdi, son birkaç gün içinde büyük bir düşüş olmadan düştü, bu yüzden fiyat hareketlerinde daha fazla özgürlük olabilir.

Bununla birlikte, haftalık mumu talep bölgesinin hemen üzerinde değişen bir sonuca vardığı için Bitcoin şu anda ateşle oynuyor. 28.130$-30.130$ destek aralığı 2021’in başından bu yana tutunmayı başardı. Önümüzdeki haftaya kadar bu seviyeyi koruyamamak barajları açacak ve boğalar düşüş baskısı altında katledilecek.

Şu anda, Bitcoin’in önümüzdeki 24 saat içinde haftalık mumu 30.130 doların üzerinde kapatması zorunludur ve bir sonraki mum yukarıda belirtilen talep bölgesini yeniden test etmemelidir. 2021 yılının 3. çeyreğine girerken, piyasa için işler canlı görünmeye başlayabilir, ancak zaman daralıyor ve piyasanın hızlı tepki vermesi gerekiyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar