test

.

Bitcoin’in Hash Oranı, Çin Yasağına Rağmen ATH’ye Yaklaştı

Ağın birleşik hesaplama gücünü gösteren Bitcoin hash oranı, Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre 2 Ekim’de 177.5 EH/s’ye yükseldi.    

Çin hükümeti, bazı eyaletlerinde Bitcoin madenciliği yapan kuruluşların faaliyetlerine son vermesini istemişti. Bu talebin ardından madencilerin taşınması nedeniyle Haziran ayı sonlarında Bitcoin hash oranı ciddi bir düşüş yaşamıştı fakat sonrasında çarpıcı bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı.

Kaynak: Blockchain.com

Temmuz ayının başlarında, Bitcoin’in madencilik zorluğu, %27’lik tarihi bir olumsuz düşüş yaşamıştı.   

Şuan da yasaklardan dolayı durumlar değişse de bir zamanlar kripto madencileri için en büyük merkez olan Çin, hükümetin emisyon azaltma hedeflerini gerçekleştirebilmek için bu yılın başlarında Bitcoin madencilerine baskı yapmıştı.

Bitcoin Hash Oranı İçin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

Bitcoin ağı, kripto para biriminin fiyatının mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,804 dolara ulaştığı gün olan 14 Nisan’da 198,5 EH/s’lik en yüksek hash oranına ulaşmıştı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar