test

.

BitPay ve Verifone Ortaklığı! DOGE, ETH ve BTC İle Ödeme Yapılabilecek

BitPay ve Verifone, ABD genelinde çeşitli mağazalarda fiziksel satış noktaları sağlamak için bir anlaşma gerçekleştirdi. Bloomberg’e göre, yeni Verifone satış noktaları kripto para birimleriyle ödemeyi kabul edecek. Ülke çapındaki yatırımcılar, çeşitli kripto para cüzdanlarından token ve kripto para alabilecekler. Şartlar henüz detaylı şekilde açıklanmadı.

Bitpay ile ortaklık, şirketin kripto piyasasındaki ana sorun olan, sert fiyat hareketleri sorununun çözülmesine olanak sağlayacak. BitPay, yatırımcıları fiat para birimlerinde olduğu gibi belirli bir fiyattan satış yapmalarını sağlayan kripto para biriminin değişken fiyatlarından korumak için kendi teknolojisini kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, yatırımcılar doğrudan banka hesaplarından para çekebilecekler.

Bitpay şuan da ayda 60.000’den fazla işlem gerçekleştiriyor. Verifone CEO’su Mike Pulli, şirketin kullanıcılara seçenekler sunmayı ve günlük satın aldıkları mallar için kripto para birimleri veya diğer dijital varlıklarla ödeme yapmalarına izin vermeyi dört gözle beklediğini belirtti.

Daha önce, başka bir global şirket olan Twitter, web sitesinde kripto para birimi ödemeleri uygulayarak “gerçek dünyada” kripto paranın benimsenmesi lehine çalışan bir kaç şirketin arasına katılmıştı. Pulli’ye göre, yatırımcılar kripto para birimlerinde ödemeleri kabul etmekten çok mutlular ve ürünler için şimdiden sıraya giriyorlar. Macy’s, Taco Bell ve Whole Foods gibi bazı markalar müşterilerini kripto para birimleri ile ödeme hizmeti sağlıyor.

Yukarıda da belirtildiği gibi BitPay ve Verifone ortaklığının detayları hakkında henüz her iki taraftan da resmi bir açıklama gelmedi.

BitPay Hakkında

BitPay, merkezi Atlanta, Georgia, ABD’de bulunan bir bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Mayıs 2011’de Tony Gallippi ve Stephen Pair tarafından kuruldu. BitPay, satıcılar için Bitcoin ve Bitcoin Nakit ödeme işleme hizmetleri sunar.

Verifone Hakkında

Verifone, merkezi Coral Springs, Florida’da bulunan ve satış noktasında elektronik ödeme işlemleri ve katma değerli hizmetler için teknoloji sağlayan çok uluslu bir Amerikan şirketidir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar