.

“Blockchain Australia” Hükümeti Kripto İçin Güven Sağlamaya Çağırdı

Yerel kripto para birimi endüstrisini temsil eden büyük bir birlik olan Blockchain Australia, kripto düzenleme önerilerini resmi olarak hükümete sundu.

Dernek, geçen Cuma günü Avustralya Senatosu Seçim Komitesine, Teknoloji ve Finans Merkezi olarak bir başvuru sundu. Hükümeti yerel kripto hizmet sağlayıcıları için güvenli bir liman sağlamaya çağırdı.

Kripto savunucuları, yerel endüstrinin “düzenleme sağlanması için yıllarca beklemeyi göze alamayacağını” vurguladı ve yerel kullanıcılar, ülkedeki düzenlenmiş kripto hizmetlerine erişmek için güvene ihtiyaç duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Hükümet ve ilgili düzenleyiciler, kripto varlık sağlayıcılarına rehberlik veya mevzuat getirene kadar güvenli bir liman sağlamalıdır. Uygulanacak herhangi bir mevzuat, uygun bir geçiş dönemi içermeli ve kullanıcılara geriye dönük olarak uygulanmamalıdır.”

Önerilerin bir parçası olarak Blockchain Australia, kripto endüstrisi ile finansal otoriteler arasında iletişimi kolaylaştırmak için endüstriler arasında çalışan bir denetleyici çalışma grubu kurulmasını tavsiye etti. Dernek, “Grup tarafından üstlenilecek ilk görev, diğer ülkelerde yapılan çalışmaları inceleyen bir haritalama çalışması olmalıdır” dedi.

Örgüt, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu, Avustralya Rezerv Bankası, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu ve Avustralya Vergi Dairesi dahil olmak üzere birçok Avustralya makamıyla işbirliğine dikkat çekti. 

Haber, yerel finansal yatırımcıların Avustralya’daki kripto para endüstrisi hakkında endişelerini dile getirmesinin ardından geldi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar