.

Borsalardaki Ethereum (ETH) Miktarı, 3 Yılın En Düşük Seviyesinde

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) yatırımcılarını sevindirecek bir istatistik ortaya çıktı. Son 4 gündür Bitcoin’in aşağı yönlü gerçekleştirdiği sert harekete rağmen Bitcoin (BTC) karşısında rekor seviyeye ulaşan Ethereum’un borsa cüzdanlarında bulunan miktarı düşmeye başladı.

Glassnode tarafından aktarılan verilere göre, merkezi borsalarda tutulan Ethereum (ETH) bakiyesi 14.042.589.584 ETH ile üç yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Veriler ayrıca 4 Aralık 2021 ile istikrarlı bir şekilde düşen bakiyenin önceki üç yılın en düşük seviyesi olan 14.059.101.985 ETH’yi kaydettiğini gösteriyor.

Peki Bu Düşüş Ne Anlama Geliyor?

Borsalardaki düşük Ethereum (ETH) dengesi, piyasalar için yükseliş hissi olarak kabul edilebilir. Para çekme işlemlerinin, popüler kripto ticaret platformlarındaki talebe göre arzda bir azalmaya neden olduğu biliniyor.

Ayrıca, devam eden ağ yükseltmeleri, ikinci sıradaki kripto para biriminin arz ve talebini de etkiler. Örneğin, Londra yükseltmesi, Ethereum’un ücret piyasasına bir yakım mekanizması getirerek, tokenin arz dinamikleri üzerinde artan deflasyonist baskı yarattı.

*Deflasyon, genel olarak piyasada fiyatların belirli bir zaman aralığında sürekli düşüş göstermesi durumudur. 

Düşen Ethereum bakiyeleri, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını güvenli bir şekilde saklamak için soğuk cüzdanlarına taşıdıklarını veya merkezi olmayan finans protokolleri veya stake yoluyla getiri elde etmek için fonlarını kilitlediklerini gösteriyor.

Çünkü çoğu merkezi borsa cüzdanı riskli olarak kabul edilir ve saldırılara eğilimlidir, örnek olarak yakın zamanda, kripto para borsası BitMart, bir saldırıda yaklaşık 196 milyon dolar kaybetti. Özellikle, Ethereum, ağda staking yeteneklerini tanıtacak yükseltmelerden geçiyor. 

Bazı piyasa analistleri Ethereum’un Bitcoin’i geçme potansiyeline sahip olduğunu öne sürerken, yatırımcılar varlığın değerini artırmayı dört gözle bekliyor olabilir. 

Borsalarda azalan Ethereum (ETH) miktarı, akıllı sözleşmelere kilitlenen Ethereum’un artışıyla da örtüşüyor. Akıllı sözleşme, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün büyümesini sağlıyor. 

Ethereum (ETH) Fiyatı

Yazının yazıldığı sırada, 494 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Ethereum (ETH), son 24 saatte %0.85 yükseliş ile 4.178 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük kripto para Bitcoin (BTC) ise son 24 saatte %0.24 düşüş ile 49.010 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar