test

.

Borsalardaki Stablecoinler 10 Milyar Dolar Değerini Aştı

Kripto borsalarında tutulan Stablecoinler miktarı, veri sağlayıcılarına göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Crypto Quant, şu anda borsalarda tutulan Stablecoin’lerin ve dolara sabitlenmiş dijital para birimlerinin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 milyar doları aştığını bildirdi.

Bitcoin Balinaları Beklemede, Stablecoinler Yükselişte

Geçen hafta maretket’te yaşanan düzeltmeden sonra Kripto Quant CEO’su Ki Younh Ju’nın görüşüne göre BTC’nin fiyat düzeltmeleri ufak yatırımcıların satışlarıyla sonuçlanıyor.

“Büyük düşüş döneminde Balinalar , Bitcoin’lerini anında satmaya hazır hale getirmek için borsalara BTC yatırıyor, ancak sonunda BTC satmıyorlar.”

Büyük satış beklenen miktarda gerçekleşmedi ve üçüncü Bitcoin düzeltmesinin boyutu.Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.100 $ ‘dan 25 Mart’ta 50.600 $’ a sadece % 16 civarına yerleşti.

Mevcut boğa piyasasında önceki iki düzeltme % 31 ve % 26 oranları ile çok daha büyüktü.

Hafta sonu, Bitcoin fiyatları 56.400 $ ‘a yükseldi, ancak Pazartesi sabahı Asya işlem seansında fiyat biraz geriledi. Cuma günkü ana opsiyonların sona ermesinin ardından beklenen dalgalanma gerçekleşmedi.

Şeffaflık Raporuna göre , Tether (USDT)  40 milyar dolarlık dolaşımdaki arz ile , şu sıralar piyasadaki lider Stablecoin.

2021’in başından bu yana, dolaşımdaki USDT miktarı iki katına çıktı.

Dörtte birinden azı borsalarda işlem görüyor, bu da geri kalan miktarının büyük bir çoğunluğunu merkezi olmayan finans protokollerinde kullanıldığı anlamına geliyor.

Bu protokoller yatırımcılara bankaların sunduğu mevcut faiz oranlarından çok daha yüksek oranlar sunuyor

En büyük ikinci Stablecoin, 11 milyar dolarlık arzı olan Circle’ın USDC’sidir, Binance Doları ise 3,5 milyar dolar ile üçüncü sıralamada yer alıyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar