.

Brezilya Yatırım Bankası, Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum Sunacak

Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Mynt adlı yeni bir platform aracılığıyla doğrudan Bitcoin ve Ethereum alım satımını başlatıyor.

BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti, “Kripto paralara yatırım yapmak isteyen müşterilerimizin talebini karşılamak için Bitcoin ve Ethereum ticaretini kullanıma sunacağız” dedi ve ekledi:

“Yeni bir varlık sınıfı olarak, müşterilerimizi bu varlıklar ve teknoloji hakkında eğitecek ve bilgilendirecek içeriğe de sahip olacağız.

Bu varlıklara yatırım yapmak isteyenler için her zaman portföyünüzün küçük bir parçası olmasını, yatırım portföyünüzün %2’sine kadar olmasını tavsiye ediyoruz.”

BTG Pactual ayrıca, yılda yaklaşık 2 milyar dolar gelir ve yönetim altındaki 72 milyar dolar fon ile varlık yönetim ve kurumsal kredilendirme sağlıyor.

Brezilya’da Kripto Para Benimsemesi Büyüyor

Banka, Brezilya’nın şu anki Ekonomi Bakanı Paulo Guedes tarafından 1983 yılında, hem mevcut yönetim hem de önceki yönetimler olmak üzere Brezilya hükümetiyle birlikte kuruldu ve genellikle kripto paralara karşı oldukça dostane görünüyorlardı.

BTG Pactual, Nisan ayında “Brezilya yatırım bankası tarafından başlatılan ilk Bitcoin fonu” olan Bitcoin 20 Çoklu Pazar Yatırım Fonu’nu da başlattı.

Bu nedenle, yatırım bankaları da dahil olmak üzere daha geleneksel finansal hizmet sağlayıcıların şimdi piyasaya girdiği Brezilya’da kripto paraların benimsemesi büyüyor gibi görünüyor.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar