.

BSC Tabanlı Uranyum Finansmanı Saldırıya Uğradı!

Binance Smart Chain (BSC) üzerine merkezi olmayan finans (DeFi) projesi, Uranium Finance, milyonlarca dolarlık Ethereum (ETH) ile bir güvenlik ihlali yaşadığını ve popüler bir gizlilik aracıyla kaçırılan coinlerin aklandığını bildirdi.

Bugün projenin fraklı bir blockchain üzerine aktarılışı gerçekleşiyordu.

İşlemler esnasında aşağıdaki tweet topluluğa çağrıda bulundu. “Uranyum göçünden yararlanıldı, aşağıdaki adreste 50 milyon var” şeklinde bir tweet atıldı. “Önemli olan tek şey parayı BSC’de tutmaktır, lütfen herkes bu adresi hemen Binance’e tweet atmaya başlayın ve onlardan transferleri durdurmalarını isteyin.”

Kontrat şu anda 0 binance coin (BNB) ve yaklaşık 18 milyon binance USD (BUSD) ve 34.186 sarılı BNB (WBNB) – toplamda 37 milyon USD gösteriyor.

Saldırıya karıştığı iddia edilen bir adres şu anda ETH ve DAI 2.581 için 92.604 ABD Doları tutarındadır. Son üç saat içinde, ‘Uranium Finance Hacker’, gizlilik odaklı Tornado Cash cüzdanı aracılığıyla fonları ETH 100’lük gruplar halinde şu ana kadar 22 kez taşıyor. Toplamda, bu adres ETH 2.201’in şu anda yaklaşık 5,76 milyon ABD Doları değerinde şimdiye kadar taşındığını gösteriyor.

Ekip ayrıca, Binance Güvenlik Ekibi ile temas halinde olduklarını ve “bunu artırma sürecinde,” fonlara sahip olanlara veya bilen birini tanıyanlara ekleyerek, onlarla iletişime geçerek bundan önce bir anlaşma ayarladıklarını söyledi. daha yüksek.”

Uranium’un likidite sağlayıcı (LP) jetonlarının taşınmasını ele geçiren bilgisayar korsanları olduğu iddia edildi. Bazıları da sorunun saldırgan tarafından kötüye kullanılan bir hata olduğunu iddia ediyor. MyCrypto.com, bir Telegram grubu üyesi başına, “fonlar sözleşmeye aktarıldı> BSC’den aklanan fonlar> ETH’ye ve BTC’ye taşınan fonlar” dedi.

İlgili Tweet’ler

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar