BTCTürk Borsa Yerli Kripto Para Alım-Satım

Türkiye’nin ilk yerli kripto para borsası BTCTürk borsa sunucusu. Eliptik Yazılım tarafından 2012 yılında temelleri atılan şirket, 2013 sonlarında herkese açık hale geldi ve daha sonrasındaki talebin de büyük çoğunluğu karşılayan adrese dönüştü. Bu yönüyle Türkiye’deki Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım-satım hacmine sahiptir. Kripto para borsasına girmek isteyenler için en uygun seçeneklerden biri.

BTCTürk’e Üyelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de kripto para borsa sunucularına 2016 yılında getirilen yükümlülükler ile bu platformlarda işlem yapan herkesin kimlik ve ödeme bilgileri kayıt altına alınıyor. Bu adres için de aynı gereklilikler mevcut. Üye olmak için kimlik numaranızı, ikamet bilgilerinizi, ödeme bilgilerinizi belirten belgeleri başlangıçta vermeniz gerekmiyor. E-posta ve şifreniz gibi temel bir form doldurarak BTCTürk borsa platformuna giriş yapabilirsiniz ancak işlem yapabilmek için gerekli belgeleri müşteri hizmetlerine iletmelisiniz.

btctürk

BTCTürk Borsa İşlem Komisyonları

BTCTürk’ün en büyük dezavantajı, alternatiflerine nazaran yüksek tuttuğu komisyon ücretleri. Her kullanıcı 100 bin TL’ye kadar olan kripto para alımları için %0.30, satış işlemleri için %0.20 komisyon ücreti ödemek zorunda. Yerli kripto para borsası komisyon ortalaması ise alımlarda %20, satışta ise %15 dolaylarında. Ancak sunduğu güvenlik paketleri, destek hizmetleri de bu dezavantajı düşürmekte. Daha güvenli ticaret yapmak isteyen kimseler bir miktar fazladan komisyon ödemeyi göze alabilir.

BTCTürk’te Hangi AltCoinler Var?

İlk olarak Bitcoin üzerinden işlem imkanı tanınıyordu. Daha sonra altcoinler için de borsalarında işlem açmaya başladı. Litecoin ve Ethereum ile de borsada alım-satım yapılabilmekte. Ripple’ın 2017’deki olağanüstü yükselişi ile Ripple için de borsa işlemleri açıldı.

Banka hesabınız veya kredi kartınız ile Bitcoin, Litecoin, Ethereum veya Ripple yatırımı yapabilirsiniz. İşlemler gün içinde yaklaşık 1 dakikada bakiyenize yansımaktadır. Ayrıca tüm alım-satımlar için %18 KDV ödeniyor ve bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak ticaret yapabilirsiniz. Yerli kripto para borsa sunucuları arasında anlık fiyat değişimleri uygulayan birkaç adresten biri BTCTurk. Genellikle fiyat değişimleri 15 dakika gibi bir gecikmeyle yansıtılıyor. Ancak BTCTürk’te anlık değişimleri takip ederek işlem yapabilir ve küçük fırsatlardan yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir