.

Bu Hafta Takip Edilecek En İyi 5 Kripto Para Birimi

Bitcoin’in (BTC) toparlanması 35.000 dolar yakınında sert bir dirençle karşı karşıya ancak Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone yükselişin süreceğini öngörüyor. Son analizinde McGlone, Bitcoin’in 60.000 dolara ulaşma olasılığının, 20.000 dolara düşmesinden daha fazla olduğunu söyledi.

Kurumsal yatırımcılar , pozisyonlarını oluşturmak için Bitcoin’deki zayıflığı kullanıyor gibi görünüyor . Cathie Wood’s Ark Invest, geçtiğimiz hafta iki ayrı satın alımda 450.000’den fazla Grayscale Bitcoin Trust hissesini ekleyerek varlıklarını 9 milyondan fazla hisseye çıkardı. Ayrıca Edge Wealth Management ve Rothschild Investment Corp, portföylerine GBTC hisselerini de ekledi.

Kripto piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Ancak, herkes Bitcoin konusunda McGlone kadar iyimser değil. Delphi Digital’deki analistler, Bitcoin’in desteği 12 aylık hareketli ortalamada test ettiğini ve bunun altında bir kırılmanın daha fazla düşüşe yol açabileceğine dikkat çekti. Delphi Digital’de sertifikalı bir finansal analist olan Kevin Kelly, 30.000 doların altındaki bir kırılmanın Bitcoin için düşüş olabileceğini söyledi.

Bitcoin ilerleyişe bağlı kalırsa, yatırımcıların odaklarını belirli altcoinlere kaydırmaları muhtemeldir, bu da sürpriz olabilir. Kısa vadede alımlarda ilgi çekmeye devam edebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 23 Temmuz’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (32.974 dolar) üzerinde ralli yaparak kapandı, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Boğalar şu anda fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (34.301 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar başarılı olursa, BTC/USDT çifti kritik kısa vadeli dirence 36.670 dolardan meydan okuyabilir. Bu direncin kırılması, daha fazla satın almayı sağlayabilir ve 41.330 ila 42.451.67 dolar direnç bölgesine olası bir rallinin yolunu açabilir.

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) 54’ün üzerine çıkarak boğalar için küçük bir avantaja işaret ediyor.

Fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse ancak 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın yükselişe geçtiğini gösterir. Alıcılar daha sonra 50 günlük SMA’daki engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacaklar.

Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Parite daha sonra desteği 31.000 dolardan yeniden test edebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 35.000 dolar civarındaki genel direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Parite şimdi alıcıların devreye gireceği 20-EMA’ya düşebilir. Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, bu kısa vadeli duyarlılığın yükselişe geçtiğini gösterir.

Yatırımcılar daha sonra engeli 35.000 dolardan tekrar aşmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 36.670 dolara yükselebilir ve burada ayılar yine bir zorluk teşkil edebilir. Boğalar bu dirençten çok fazla vazgeçmezse, kısa vadeli tüccarların bu seviyede kar rezervasyonu yapmadığını gösterecek.

Bu, 36.670 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracak. Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır.

ETH/USDT

Eter (ETH), ayılar 7 Temmuz’da bu dirençte önceki ralliyi durdurduğu için güçlü bir engel teşkil etmesi muhtemel olan 50 günlük SMA’ya (2.165 dolar) ulaştı.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden düşerse ancak 20 günlük EMA’da (2,046 dolar) destek bulursa, duyarlılığın yükselişe geçtiği anlamına gelir. 20 günlük EMA’dan güçlü bir toparlanma, 50 günlük SMA’nın kırılma beklentilerini artıracaktır.

Bu olursa, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve orta noktanın üzerindeki RSI, alıcılardan güçlü bir geri dönüş olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, ayıların pes etme havasında olmadığını gösterir. Parite daha sonra 1.728.74 dolardan güçlü desteğe düşebilir.

ETH/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar agresif bir şekilde psikolojik seviyeyi 2.200 dolardan savunuyorlar. Parite şimdi alıcıların devreye girebileceği 20-EMA’yı düzeltebilir. Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, boğalar pariteyi 2.200 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak.

Bu genel direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 2.400 dolara olası bir ralli için kapıları açacak. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, düşüş 2.000 dolarlık desteğe kadar uzayabilir. 50-SMA’nın altına bir kırılma, 1.728.74 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

ICP/USDT

İnternet Bilgisayarı (ICP), 20 Temmuz’da 28.31 dolarlık desteğin altına düştü, ancak ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. Bu, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösteriyor.

ICP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

26.92 dolarlık sıçrama ivme kazandı ve boğalar, 24 Temmuz’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (38.53 dolar) üzerine itti. Bu, düşüş eğiliminin sona erebileceğinin ilk göstergesi. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yükseldi, bu da satış baskısının hafifleyebileceğini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (47.33 $) üzerine çıkarsa, ICP/USDT çifti 59.42 $’da genel dirence yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteren çift dipli bir formasyon tamamlayacaktır.

Yukarı yönde desen hedefi 90,53 dolar. Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 26.92 doların altına düşerse geçersiz olacaktır.

ICP/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikte her iki hareketli ortalama da yükseldi ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcıların 20-EMA’yı olumsuz yönde savunması muhtemel.

Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, parite psikolojik seviyeye 50 dolardan yükselebilir. Bu seviye direnç görevi görebilir, ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmezse yukarı hareket devam edebilir ve parite 59.42 dolara yükselebilir. Tersine, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, fiyatı 50-SMA’ya çekebilir.

AAVE/USDT

Aave, 20 Temmuz’da 212.54 dolardan toparlandı ve 23 Temmuz’da yatay direncin üzerine çıkarak 280 dolara yükseldi, bu da daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Fiyat şu anda simetrik bir üçgenin içinde sıkışmış durumda.

AAVE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren bir yükseliş geçişinin eşiğinde. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya yönelik duyarlılıkta bir değişiklik önerecektir.

Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış simetrik üçgen modelini tamamlayacaktır. AAVE/USDT çifti daha sonra 347.53 dolara ve daha sonra 400 dolara yükselebilir.

Aksine, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, çift kademeli olarak üçgenin destek çizgisine kayabilir. Üçgenin altında bir kırılma, tabloları ayılar lehine çevirebilir.

AAVE/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar psikolojik düzeyde 300 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya, ancak fiyatın 20-EMA’nın altında kalmasına izin vermezlerse, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olursa, parite kısa vadede 347.53 dolara kadar yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat 20-EMA’nın altında kalırsa, parite 268 $’a ve ardından 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, düşüşlerde satın almayı gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacak. 50-SMA’nın altında bir kırılma, ayıların boğaları yendiğinin sinyalini verecektir.

LUNA/USD

Terra protokolünün LUNA tokeni 5,58 dolardan keskin bir şekilde geri döndü ve genel direnç bölgesine 7,96 dolardan 8,72 dolara ulaştı. Ayılar, 11 Temmuz’da bu bölgedeki boğaların önceki toparlanma girişimini durdurmuştu.

LUNA/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 8.72 doların üzerine çıkarsa, momentum artabilir. Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA (7,03 dolar) ve 59’un üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. LUNA/USDT çifti daha sonra düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmezse, parite düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmayı deneyebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, satın almanın daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 5.58 dolara düşebilir.

LUNA/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 7,96 doların üzerinde tutabilirse, 8,72 doları yeniden test etme olasılığı artar.

Boğalar fiyatı 8.72 doların üzerine çıkarabilirse, kısa vadeli yükseliş trendi ivme kazanabilir ve parite 10 dolara yükselebilir. Bu seviye direnç görevi görebilir, ancak boğalar 8,72 doları desteklemek için çevirebilirse, yükseliş trendi devam edebilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, kısa vadede zayıflık gösterecektir. Parite daha sonra 50-SMA’ya düşebilir.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Kaynak: Cointelegraph

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar