.

Bukele, İngiltere Merkez Bankası’nın Bitcoin Kabulü Eleştirisine Yanıt Verdi

Orta Amerika ülkesi El Salvador, Haziran 2021’de Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme planlarını ana hatlarıyla belirttiğinden beri, çok sayıda küresel finans kuruluşu ülkeyi bunu yapmaması konusunda uyarmaya çalıştı. IMF dışında, Bitcoin eleştirmeni Andrew Bailey’in başını çektiği İngiltere Merkez Bankası en çok ses çıkaran banka oldu.

Kurum, o zamandan beri El Salvador’un sadece fiat para kullanması gerektiğine olan inancını her fırsatta anlattı. En son eleştiri ise, bu hafta başlarında, ülkenin lideri Başkan Nayib Bukele’nin bir “Bitcoin Şehri” inşa etme planlarını açıklamasının ardından geldi. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, yaptığı eleştiride şu sözlere yer verdi:

“Bir ülkenin Bitcoin’i ulusal para birimi olarak seçmesi beni endişelendiriyor. Beni en çok endişelendiren şey, El Salvador vatandaşları sahip oldukları para biriminin doğasını ve oynaklığını anlıyor mu?

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey

El Salvador Başkanından Cevap Gecikmedi

El Salvador’un BTC’yi yasallaştırmasının üzerinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen, en azından Başkan Bukele veya yönetiminden kişiler tarafından yayınlanan sık güncellemelere göre, deney ülke için gayet iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Örneğin, ülke, özellikle fiyat düştüğünde, varlığın daha fazla bölümünü biriktirmek ve fiyat yükseldiğinde karı evcil hayvan hastaneleri veya yeni okullar inşa etmek için planlar yapmak için yukarıda Andrew Bailey tarafından belirtilen oynaklığı kullandı.

Bailey’nin en son yorumlarını ele alan, Başkan Bukele , özellikle BOE’nin El Salvador halkı için sahip olduğu “gerçek” endişeler hakkında biraz ironik bir şekilde yanıt verdi:

“İngiltere Merkez Bankası “El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi konusunda endişeli mi? Yok canım?

Sanırım İngiltere Merkez Bankası’nın halkımızın refahına olan ilgisi gerçek. Doğru?

Yani, her zaman insanlarımızı önemsediler. Hep.

İngiltere Merkez Bankası’nı sevmeliyim.”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar