.

BurgerSwap’ın Bir Satır Eksik Kodu, 7.2 Milyon Dolarlık İstismara Yol Açtı

Bir DeFi platformu daha milyonlarca dolar zarara uğradı. Bu sefer gelişmeler, Binance Smart Chain ağı üzerinde faaliyet gösteren merkezsiz borsa BurgerSwap ‘tan geldi. Daha öncesinde Bogged Finance ve EasyFi gibi projeler uğradıkları saldırılar sonucunda verdikleri kayıplarla gündeme gelmişlerdi. Saldırganların izlediği yöntem genellikle flash loan’lar(hızlı kredi) üzerinden aldıkları teminatlar ile gerçekleşiyor.

Ancak bu sefer diğer olaylardan farklı olarak tek bir satır kodun eksikliğinden kaynaklanan hata meydana geldi. UniSwap’ın kurucusu Hayden Adams’a göre borsada olması gereken bir satır kod eksiliği neticesinde saldırının başarıyla sonuçlanması mümkün hale geldi.

Son olarak bu istismar, Binance Akıllı Zincir tabanlı DeFi protokolü Bunny Finance’in sömürülmesinden ve ekosisteminden 45 milyon dolar çekildiğini gördükten sadece bir hafta sonra ortaya çıktı. BurgerSwap, bugün gelişmelerden hemen sonra “Topluluğun en çok neyi önemsediğini anlıyoruz. Ayrıntılı tazminat planı yolda. ” şeklinde tweet attı. Önümüzdeki günlerde telafi süreci başlayacak ve güvenlik açıkları tekrar gözden geçirilecek.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar