.

Cardano (ADA), Etiyopya’nın “Dijital Dönüşümü” Yolunda İlerliyor

Cardano (ADA) ‘nın Afrika’daki varlığı birçok kez sorgulandı. Ancak Hoskinson, herhangi bir şüpheye yer vermeden durumu yanıtladı.

Bu ay, Charles Hoskinson başkanlığındaki IOHK ekibi, Cardano (ADA) davasını ilerletmek amacıyla Afrika’da girişimciler ve politikacılarla buluşuyor.

Bunu yaparken, Hoskinson ve ekibi Etiyopya Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez Ağustos ayında bahsedilen öğrenci kimlik bilgilerinin takibi için çağırıldı.

Kimlik bilgisi sistemi, verileri toplamak ve dijital bir kimlik sistemi sağlamak için blok zincirine katılım ve notlar gibi bilgileri ekleyerek 5 milyon öğrencinin akademik kayıtlarını elden geçirmeyi amaçlıyor.

Hoskinson, Bloomberg’e bunun programın ilk aşaması olduğunu söyledi. Öğrencilerin akademik bilgilerini kayıt etmenin ardından bir diğer amaç, bunu ülkede ulusal bir kimlik sistemi başlatmak için bir sıçrama tahtası olarak kullanmak olacak. Bu sayı, 110 milyon kullanıcıya kadar bir artış görecektir.

“Niyetimiz, yaklaşık 110 milyon kişi olan tüm ulusal kimlik sistemi için diğerleri arasında rekabet etmek.”

Cardano Küresel Alanda Yükseliyor

Etiyopya’daki Cardano Atala Prism projesi, Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) tarafından 2021’de en etkili proje olan (50 proje arasında) 14. sırada yer aldı.

“Bir hükümet tarafından şimdiye kadar imzalanan en büyük blok zinciri anlaşması olan proje, kripto varlıklarının Afrika ve ötesinde olumlu sosyoekonomik değişime nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.”

PMI, projeyi Etiyopyalı öğrencilerin eğitim sonuçlarını iyileştirme potansiyeline sahip bir kural değiştirici olarak nitelendirdi.

IOHK’nın Afrika Operasyonları Direktörü John O’Conner, projeye karşı hükümet düzeyinde ilk direnişin olduğunu söyledi. Ancak devlet, dijital kimliğin ve blok zinciri teknolojisinin ilk düşünüldüğü kadar yıkıcı olmadığını anlamaya başladı.

O’Conner, Atala Prism’in hükümetlerin belgeleri yönetme yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlarken aynı zamanda daha fazla dijitalleşmeye doğru ilerlemesini sağladığını belirtti.

Afrika İyi Bir Sonuç Bekliyor

Cardano’nun Afrika’daki varlığı birçok kez sorgulandı. Ancak Hoskinson, bölgenin büyük bir umut vaat ettiğini söyleyerek her türlü şüpheyi savuşturarak durumu anlattı.

Afrika’nın “geçmişin sistemlerine hiçbir bağlılığı” olmadığını ve her durumda “burada pek iyi sonuç vermediğini” belirtiyor. Bu nedenle, işleri yapmanın daha iyi ve daha eşitlikçi yollarını uygulamak açısından tüm altyapı ele geçirilmeye hazır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar