.

Cardano (ADA) Tekrardan 2.50 Dolar, ATH’yi Yeniden Test Edebilir Mi?

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan Cardano ( ADA ), şu anda Salı günü yaşanan sert düşüşten kurtuluyor ve bu da ADA için 3.10 dolarlık ATH’den %35’lik bir fiyat düşüşüne yol açmıştı.

ADA, toparlanma yoluna başlamadan önce haftalık değeri en düşük olan 2,04 dolara geriledi. Altcoin şu anda 2.51 dolardan işlem görüyor ve önümüzdeki Pazar günü yapılması planlanan son Alonzo yükseltmesinden önce ivme kazanmaya çalışıyor.

Kaynak: TradingView

Akıllı sözleşme Cardano Mainnet bu pazar entegrasyonu yeni Dapps ve NFT’ler için kapılarını açacak. Bu durum, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) ile rekabet etmesine yardımcı olacağı için Cardano ağı için en büyük yükseltmelerden biri olarak görülüyor.

İlk halka açık test ağı olan Alonzo Mor, 1 Eylül’de akıllı sözleşme entegrasyonunu gördü ve kısa bir süre sonra blok zincirindeki ilk Dapp başlatıldı. Bununla birlikte, yatırımcılar, ilk Dapp ile birçok sorun ve karmaşıklık yaşadılar ve burada birçok kişi, işlemlerinin işleme koyulmasıyla ilgili sorunlardan şikayetçi oldu. 

Birçok Ethereum savunucusu, Dapp’i blok başına yalnızca bir işlemi gerçekleştirebildiği için trolledi, ancak IOHK daha sonra sorunun büyük bir şey olmadığını ve ana ağ yükseltmesinden önce sıralanacağını açıklığa kavuşturmak için bir blog yayınladı.

Cardano, Solana (SOL) Kadar Yükselebilir Mi?

Solana ( SOL ), 210 dolarlık başka bir ATH belirledikten sonra bugün erken saatlerde XRP’nin önüne geçti, piyasa değerine göre altıncı en büyük altcoin oldu. Altcoin bir boğa koşusunda ve fiyatının Ağustos başından bu yana 7 kat arttığını gördük. SOL şu anda fiyat keşif modunda ve Salı günkü piyasa çöküşü bile 140 doların altına düşmesine rağmen momentumunu etkilemedi.

Benzer şekilde, Cardano da Ağustos ayından bu yana 2.5 kat büyüme elde etmeyi başardı ve ADA yatırımcıları Pazar günkü akıllı sözleşme yükseltmesinin onu fiyat keşif moduna göndereceğine inanıyor. 2,50 dolar, altcoinin zaten fethettiği ve şimdi önceki ATH’sini yeniden test etmeye çalışacağı kilit destek alanıydı.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar