.

Cardano, Amerikan Telekom Servisi DISH Network ile Ortaklığını Duyurdu

2021’in ortasında Cardano Zirvesi devam ederken, IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Amerikan televizyon uydu sağlayıcısı olan DISH Network ve Cardano arasında gerçekleşen ortaklığı duyurdu.

Stratejik ortaklık, Cardano’nun blok zinciri teknolojisini DISH’in telekom hizmetlerine tanıtmayı, Cardano’nun benimsenmesini artırmayı ve telefon uydusunda 8 milyon dijital kimlik (DID) ile DISH kullanıcılarına fayda sağlamayı amaçlıyor.

DISH ve Cardano

2021 Cardano Zirvesi’nde konuşan Hoskinson, temel hedefin kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olmasına rağmen, temel iş altyapısının “kemikleşmiş” kaldığını söyledi ve ekledi:

“Kimliğin kullanımı ile veri kapasitesi değişiminin hareketi ve yapılabilecek ve keşfedilebilecek diğer şeyler arasında çok fazla kesişim olduğunu düşünüyoruz.

Milyonlarca ila on milyonlarca ölçeğinde ve nihayetinde küresel ölçekte yapılabilir. Yani bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız süper heyecan verici bir ilişki.”

IOHK kurucusu, blockchain teknolojisinin sahada uygulanmasının zorluklarına rağmen ortaklığın telekom endüstrisinin tüm modelini değiştireceğini umduğunu da sözlerine ekledi.

Hoskinson’a göre, milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak. Başarılı olursa, telekom alanı için varsayılan bir iş modeline dönüşebilir.

DISH, 19 milyondan fazla müşterisi ile kullanıcılara hesaplarının her yönü üzerinde tam kontrol sağlayan en büyük telekom hizmetlerinden biridir. Şirket ayrıca kripto ödemelerini kabul eden ilk halka açık şirketlerden biri.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar