test

.

Cardano Neden Bitcoin ve Ethereum’un Gerisinde Kalıyor? Çıkış Yolu Var Mı?

Bitcoin, son 24 saat içerisinde en son 12 Mayıs’ta gördüğü bir değer olan 55.000 doları aştı. Ayrıca Ethereum aylık en yüksek seviyelerini yeniden test etti. Fakat Cardano için aynılarını söylemek pekte mümkün değil.

Cardano, 2 Eylül’de belirlediği son değeri henüz aşamamış durumda. İlk iki en büyük kripto varlık beraber bir toparlanma yaşarken, 4.sıradaki ADA yeterince yükseliş momentumu yakalayamadı. Yaşanan bu geri kalma, 2021 geneli düşünüldüğünde Cardano için olası olmayan bir karakter özelliği oldu.

Bu makalede, Cardano’nun karşılaştığı mevcut engelleri (varsa) anlamak için ADA’nın son faaliyetlerini analiz edelim.

Yükselişin Gerçekleşmeme Sebebi Cardano Alıcılarının Eksikliği Mi?

Kaynak: Intotheblock

IntoTheBlock verilerine göre, Cardano on-chain için ortalama büyük işlem sayısı Eylül sonuna doğru sert şekilde düştü. Piyasa genelinde yukarı yönlü hareket başladığından beri, ortalama işlem sayısı 6 aylık bir süre boyunca belirlenen ortalama değerin altında kaldı.

Büyük işlemler genellikle 100.000 dolar veya daha fazla transferi gerçekleştiren yatırımcıları tanımlamaktadır. Bu nedenle, büyük işlemlerdeki düşüş, yılın başlarında tanık olunan aktfiliğin şu anda belirgin olmadığını gösteriyor.

Ayrıca aktif adres oranı da ortalamanın altına düştü ve 15 Eylül’den bu yana bakiyesi olan adreslerin daha az aktarım gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Kaynak: Coinshares

CoinShares’in son haftalık raporunda da kurumsal satın alım eksikliği gözlemlendi. İstatistiklere göre ise Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 68.7 ve 20,2 milyon dolar giriş kaydetti. Ancak Cardano, sermaye girişlerinde yalnızca 1,1 milyon dolarda kaldı.

Tabi, bu karşılaştırmada diğer varlıkların hiçbirinin BTC, ETH’nin hakim olduğu işlemler kadar önemli bir giriş kaydetmediğini belirtmek önemlidir.

Grayscale’in Raporu Hasarı Tetikledi Mi?

Dürüst olmak gerekirse, Grayscale, son “Cardano” raporunda Cardano’nun değeri düşük bir proje olduğundan bahsetti. Ne yazık ki, ADA ile ilişkili acil potansiyel riskleri de vurguladı.

Örneğin, rapor, akıllı sözleşme işlevi eklendiğinden beri Cardano’nun herhangi bir ana ağ uygulama ekosistemi geçmişine sahip olmadığını öne sürdü. Bu nedenle, dApp yerleşimi ve kullanıcı benimseme artışı açısından hala kanıtlanmadı.

Cardano, akıllı iletişim işlevselliğine sahip diğer Katman-1 temel blok zincirleri ile güçlü bir rekabetle karşı karşıya: Ehereum, Solana, Computer Protocol, Avalanche, ve diğerleri.

Nihai Bir İyileşme İçin Zaman Çizelgesi?

Kısa vadede Cardano’nun ilerlemesi yavaş olabilir. Bununla birlikte, ilk iki varlık piyasa sınırını zorlamaya devam ederse ve piyasaya toplu daha fazla likidite getirirse, Cardano’nun da gaza basmak için zamanı gelmiş olabilir.

Kaynak: Trading View

Yazının yazıldığı sırada Cardano, 2.30-2.20 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor gibi görünüyor. Dolayısıyla, bu aralığın üzerinde bir günlük kapanış, varlığın yükseliş hissi uyandırmasına izin verebilir. Kısa bir süre sonra, yatırımcılar fiyatı yükseltmek için Cardano’ya akın edebilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar