.

Cardano, DeFi ve NFT Çözümleri İçin 100 Milyon Dolarlık Yatırım Sağladı

Cardano, DeFi ve NFT çözümleri için, kendi ticaret kolu olan blockchain teknoloji firması EMURGO’dan büyük bir yatırım alıyor.

EMURGO merkezi olmayan finans (Defi) ve  non-fungible token (NFT) teknolojisi dahil olmak üzere birçok önemli alanda kalkınmayı hızlandıracak bir yatırım aracı vasıtasıyla Cardano ekosistemi için 100 milyon dolar yatırım sağlayacak.

“EMURGO, DeFi, NFT çözümleri ve blockchain eğitimini hızlandırmak için Cardano ekosistemine 100 milyon dolar yatırım yapacak!”

Cardano ekosisteminin yatırım aracı, her biri ayrı bir odak alanı olan EMURGO Africa ve EMURGO Ventures olmak üzere iki varlığa bölünecek.

EMURGO Africa, 300’den fazla bölgesel girişimi tohum finansmanı ve kuluçka yoluyla desteklemeyi ve nihayetinde Cardano’nun blok zincirinin sosyal olarak etkili çözümler için Afrika’da teknolojik platform standardı olarak benimsenmesini sağlamayı amaçlıyor.

EMURGO Ventures, merkezi olmayan finansal hizmetler (DeFi), inşa edenler de dahil olmak üzere çeşitli Cardano odaklı girişimlere ve ara yazılım çözümleri şirketlerine tohum yatırımları için sermaye tahsisi ile Cardano’da çözüm ve hizmetlerin oluşturulmasını kolaylaştırmak için diğer gelişmiş pazarlara odaklanacaktır. non-fungible token (NFT) projeleri, blockchain geliştirici eğitim araçları ve diğer merkezi olmayan uygulamalar.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson şöyle diyor:

“EMURGO’nun yatırımları, dünya çapında akıllı sözleşme yeteneklerini ve ortaklıklarını büyüterek Cardano ekosisteminin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak.”

EMURGO Africa, kıtadaki Cardano ekosistemini genişletmek için Afrika odaklı firmalar Adanian Labs ve Adaverse ile ortaklık kurdu. Adanian Labs, bir girişim stüdyosu işletmecisiyken Adaverse ise Cardano odaklı bir hızlandırıcı programdır.

Bu arada Emurgo Ventures, Milkomeda adlı bir Cardano yan zincir projesine de tohum yatırımı gerçekleştirdi.

EMURGO Hakkında

EMURGO, araştırma odaklı bir yaklaşımdan gelişen ilk üçüncü nesil blok zinciri olan Cardano’nun resmi ticari koludur. EMURGO, bir Cardano ADA blok zinciri ekosistemi oluşturmaya ve blok zincir tabanlı çözümlerin yararları hakkında genel kamuoyu farkındalığını artırmaya çalışmaktadır. Bu vizyona ulaşmak için EMURGO, dünya çapında çeşitli önde gelen etkinliklerde konuşarak Cardano tabanlı ve sektöre özel bilgileri paylaşmak için aktif olarak değerli fırsatlar arar ve alır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar