.

Cardano Fiyat Analizi: Alonzo Yükseltmesi Öncesinde Ralliye Hazırlanıyor

Cardano Fiyat Analizi: Cardano, 12 Eylül 2021’de yani bugün 00:00’de (TSİ) gerçekleşecek olan Alonzo Yükseltmesi’nin son aşaması için hazırlanıyor. Akıllı sözleşmeler güncellemesine yaklaşan saatlerde, ADA/USD yükselişle işlem görüyor. ADA, dün 2.6 dolarlık direnci kırdı ve ardından bir geri çekilme yaşadı. Bu nedenle, Cardano’nun önümüzdeki 24 saat içinde fiyatının artmasını ve 3 doların üzerine çıkmaya çalışmasını bekliyoruz. 

Kripto Para Isı Haritası 
Kaynak: Coin360

Genel kripto para piyasası yeşil bölgede işlem görüyor ve kripto paraların çoğu yükseliş kaydediyor. Bitcoin yüzde 0,62, Ethereum yüzde 1,84, Binance Coin yüzde 1.77 yükseldi. Cardano %6’lık bir yükseliş ile günün en iyi performans gösteren altcoinlerinden olurken Solana ise günün en kötü performans gösteren altcoinleri arasına girdi. 

Son 24 Saatte Cardano Fiyat Hareketi: Cardano 2,80 Dolardan Geri Çekildi

Günlük Cardano fiyat analizimize göre, ADA/USD çifti 2.366 dolar – 2.800 dolar aralığında işlem görüyor ve buda son 24 saatte önemli miktarda oynaklık olduğunu gösteriyor. ADA hacmi %51,05 artarak toplam 9,68 milyar dolar olurken, toplam piyasa değeri 83,7 milyar dolar civarında ve kripto para genel olarak piyasada 3. sırada yer alıyor.

ADA/USD 4 Saatlik Grafik: ADA Tersine Dönmeye Hazır Mı?

4 saatlik grafikte, Cardano fiyatının 2,610 dolarda Bollinger Bandı hareketli ortalamasının üzerine çıkmaya çalıştığını görebiliriz, ancak yine de yüksek direnç ve yüksek geri dönüş şansı ile karşı karşıyadır. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç saat içinde, 2.800 doları yeniden test edebilecek olası bir ralli bekliyoruz. 

ADA/USD 4 Saatlik Grafik. 
Kaynak: TradingView

Cardano’nun fiyat hareketi, son 4 haftada güçlü yükseliş momentumu ile birlikte işlem görüyor. Bu durum, kripto paranın Temmuz ayının en düşük seviyesinden, 3.10 dolar seviyesindeki son yükselişi (%250’den fazla) yaşamasından kaynaklı oldu.

Cardano boğaları bir önceki 3 doları kırdıktan sonra 3,1 dolarlık dirençten geri döndüler. Son 24 saat içinde Cardano, kripto paranın 2.30 dolar desteğini test ettiği Cuma günkü düşüş trendinin ardından 2.80 doların en yüksek seviyesini test etti.

Cardano 2,6 dolarlık direncin üstesinden gelmeyi ve 2,8 dolara yükselmeyi başarırsa, 2,9 doları yeniden test etme ve 3,1 dolar direncine yönelme olasılığı var. Ve bu, bugün ilerleyen saatlerde Alonzo yükseltmesinden önce bu yükselme gerçekleşebilir.

Cardano Fiyat Analizi: Sonuç 

Bugünün Cardano fiyat analizi, piyasa desteği ile 2,80 direncini kırması durumunda yükselişe geçer. Bu nedenle, yeni bir düşük seviyenin belirlenmesini ve ardından Cardano’nun daha fazla yukarı yönlü ivmelenmeyi test etmeye hazır olmasını bekliyoruz.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar