test

.

Cardano: Karınızı Ne Zaman Realize Etmelisiniz? Bilmeniz Gerekenler

Cardano yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bir haftadan uzun bir süre içinde üçüncü denemesinden sonra, Cardano sonunda 2,96 dolarlık fiyat tavanının üzerinde kapandı ve 3 doların üzerinde yeni bir ATH oluşturdu. Bazı ek hedefler Fibonacci Uzantısı aracı kullanılarak çizilirken, bir geri çekilme durumunda birkaç destek hattına vurgu yapıldı.

Yazma sırasında Cardano, 98,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 3,05 dolar değerindeydi.

Cardano Günlük Grafik


ADA/USD Kaynak: TradingView

ADA, fiyatı Temmuz ayı sonlarında aylık en düşük 1 dolar seviyesinden yükseldiğinden beri grafiklerde hayal kırıklığına uğramadı. O zamandan beri, ADA’nın değeri şaşırtıcı bir şekilde %205 arttı. ( Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında en yüksek kazanç yüzdesi )  

Alıcılar, bir aydan fazla bir süredir sürekli olarak daha yüksek dipleri yakalayarak ADA‘nın gidişatını korudu. Bu nedenle ADA, sonunda yükselen üçgen kurulumunun ve 3 dolarlık fiyat seviyesinin üzerinde kapanmaya desteklendi.

Fibonacci Uzantısı aracı, ADA’nın geçen hafta gerçekleşen 2,96 dolardan 2,47 dolara dürtüsel geri çekilmesi üzerine çizildi. Bu, %50 ve %61.8 Fibonacci seviyelerinde önemli hedef alanları belirledi. ADA’nın yükseliş modelinden uygun bir kâr alma gibi göründüğü için ikinci Fib seviyesine daha fazla vurgu yapıldı.

Satıcılar fiyatı aşağıya çektiğinde, ilk destek bölgesi yeni çevrilen 2,96 dolarlık bölgede yer alacak. Daha keskin bir satış durumunda, 2,70 dolar ve 2,46 dolarlık destek çizgileri, satış baskısını kıracak gibi görünüyor.

Mantık Yürütme

MACD, ADA’nın son yörüngesini doğru bir şekilde çizdi. Ayı momentumu, son birkaç gün içinde kademeli olarak geriliyor ve aynısı bir yükseliş geçişine dönüşüyor. On Balance Volume ayrıca satın alma baskısındaki artışı yakaladı ve birkaç ayın en yüksek seviyelerinde işlem gördü. Bu tür yükselişler en son, daha geniş kripto satışlarından hemen önce, ADA Mayıs ortasında 2,46 dolardan işlem gördüğünde gözlemlendi.

Bu arada, RSI aşırı alım bölgesinin üzerine çıktı ve kısa vadeli bir piyasa düşüşünü tetikleyebilir. Bununla birlikte, %38.2 Fibonacci seviyesinin üzerinde bir kapanış, muhtemelen RSI’yi üst bölgeye doğru itecektir.

Sonuç ve Çözüm

ADA 2,96 doların üzerinde kapandığına göre, yatırımcılar bazı önemli fiyat seviyelerine odaklanabilirler. Önümüzdeki hafta boyunca, %61.8 Fibonacci Uzatma seviyesi, yatırımcıların pozisyonlarından çıkabileceği bir sonraki temas noktası olacak.

Bu arada piyasa, RSI’nin aşırı alım doğası nedeniyle 2,96 dolara anında gerilemeye karşı da savunmasız.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Kaynak: AmbCrypto

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar