.

Cardano Kurucusu “ADA Yakımı” Önerisine Karşı Çıkıyor, İşte Nedeni

Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson, kripto dünyasında oldukça popüler hale gelen token yakımı ekonomi fikrine şiddetle karşı çıkıyor. Hoskinson, Youtube’daki yakın tarihli bir oturumu sırasında, token yakma fikrine karşı hoşnutsuzluğunu yiyecek çalmakla karşılaştırarak dile getirdi. Önerinin insanların açgözlülüğünü ve aptallığını yansıttığını söyledi ve açıkladı:

“Bize, biraz fazladan para kazanabilmeniz ve sonra ADA’yı satıp başka bir şeye geçebilmeniz için başkalarının parasını yok etmemiz gerektiğini söyleyebildiğiniz için çok memnunuz.”

Ethereum (ETH), London Hardfork’tan sonra token yakımı akımına katılan en son proje oldu ve Eip-1559’un uygulanmasından bu yana şimdiden 1 milyar doların üzerinde Ether yaktı. ETH’nin yanı Binance, BNB arzını da dört ayda bir tüketiyor.

Hoskinson, dürüst ve açık sözlü biri olarak biliniyor ve Cardano’daki en son akıllı sözleşme güncellemesine yol açan eleştiri ve trollere rağmen sözlerini asla sakınmıyor. Bununla birlikte, Cardano kurucusu daha önce geliştiricileri, kullanıcıların ADA’larını yok etmek için bir adrese göndermelerine izin verecek bir “Proof-of-Burn” uygulaması oluşturmaya çağırdı. Bu nedenle, tokenlerini yakmak isteyenlerin bunu yapmakta özgür olduğunu, ancak bu durumu başkalarına mal etmenin mantıklı olmadığını belirtti.

Cardano (ADA) 3. Sırayı Kaybetti

ADA, Alonzo yükseltmesinden sadece bir hafta önce 3.10 dolarlık yeni bir ATH’ye dokundu ve çoğu kişi, güncellemenin ADA fiyatı için yükseltici bir etken görevi göreceğine inanıyordu. Bununla birlikte, ayılar Eylül ayına hükmetmeye devam ettikçe, token fiyatı ağ yükseltmesinden sonra düşmeye devam etti. ADA yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %10,54 düşüşle 2,14 dolardan işlem görüyor ve daha fazla düşüşü önlemek için 2,0 dolarlık kilit desteğe tutunması gerekiyor.

Kaynak: TradingView

ADA, piyasa değeri 70 milyar doların altına düştüğü için kripto para piyasa değeri sıralamasında üçüncü sırasını Tether’in USDT’sine kaptırdı.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar