.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’tan DogeCoin Uyarısı

Charles Hoskinson bir “Memecoin” olarak bilinen ve sosyal medya üzerinden üretilen mizah içerikleri ile popülermiş DOGE için önemli uyarılarda bulundu. Dogecoin, Elon Musk’unda desteği ile küresel yatırımcının ilgisini çekerek, market sıralamasında ile 7 isme kadar yükseldi. Bu hafta DOGE % 522 artış gösterdi, son 24 sat içerisinde ise % 118.

DOGE bu sene % 10,650 artış ile 0.0004 dolardan güncel seviyesi 0,43 dolara kadar ulaştı. Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder girişimci Mark Cuban tarafından da yatırım ve destek almıştı.

Fakat her şeye rağmen Dogecoin varlığı şakaya dayanan bir coindir. Hoskinson bu konuda roketleme yükselen fiyat için yatırımcıları uyarıyor. Kendisi bu balonun şüphesiz bir noktada patlayarak, çok fazla bireysel yatırımcıyı mağdur edeceğini belirti.

“DOGE kripto paralar arasında her zaman mizahı ile öne çıkan bir coin olmuştur. Meme’ler, capsler ve farklı içeriklerle sosyal medya platformlarında eğlence aracı olarak görülmüş, hiçbir zaman ciddiye alınmamıştır” şeklinde açıklamada bulundu.

Yakın bir zamanda Elon Musk’un tweetleri ile gerçekleşen manipülasyonlar, fırsatları kaçırmak istemeyen bazı akıllı balinalar tarafından yakından takip edilmiştir. Ardından fiyatların roketleme artması ile beraber DOGE, kripto para dünyasında ilk en sırada kendisine yer bulmuş ve yatırım aracı olarak görülen bir coin haline dönüşmüşür.

Hoskinson, bu konu hakkında yakın zamanda büyük bir çöküşün gerçekleşeceğini belirtiyor. Diğer kripto paraların aksine DOGE, dayanıklı bir yapıya sahip değil. Bunun nedeni sahip olduğu altyapı ile değil, sosyal medya üzerinden yayılan ve mizahi amaçlar için kullanılan bir coin olmasından kaynaklanmaktadır.

“Balon patladıktan sonra mahkemeler tarafından piyasalarda düzenlemelerin geleceği kaçınılmaz. Patlama gerçekleştikten sonra kripto para endüstrisi büyük bir hasara maruz kalacak. DOGE tarafından şişen bu balon kalıcı değil ve hiçbir anlam taşımıyor.”

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımız:

TwitterInstagramTelegram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar