.

Cardano: Rallisini 3 Dolar ve Üzerine Çıkarması İçin Buna İhtiyacı Var

Cardano , “başarılı ralliler” söz konusu olduğunda hızlanıyor ve ADA coin önemli yükselişler elde ediyor. Geçen ay, Cardano tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü ve 3 günden kısa bir süre önce 3 doları kırdı. ADA, üçüncü en büyük kripto para birimi haline geldiğine göre, tüm gözler onun üzerinde. Peki bu beklentinin ortasında ADA bu yükselişi sürdürebilecek mi?

Cardano Heyecanı Devam Ediyor

Birkaç hafta içinde dünya 25-26 Eylül tarihlerinde 2021 Cardano Zirvesi’ne tanık olacak. ADA, gerçekleşecek bu zirve nedeniyle yükseldi ancak bu durum fiyatın fazla yükselmesine pek yardımcı olmadı. 

Genel olarak iki hafta boyunca, ADA’nın fiyat hareketi sabit kaldı ve sadece %1,65 geriledi. 2 gün önce 3 dolara ulaşılmış olsa da, bunun tekrar ne zaman olabileceğine dair bazı şüpheler var.

Cardano-grafik-gundemcoin
Cardano’nun 15 günlük fiyat değişimi
Kaynak: TradingView

Dolayısıyla, ADA tekrar 3 doların üzerine çıksa bile, 3,2 ile 2,45 dolar arasında bir miktar konsolidasyon bekleniyor. Şimdi, ADA coin tekrardan 3 doların üzerinde fiyatlandığında yatırımcıların nasıl tepki vereceğini görmek önemli olacaktır.

Yatırımcıların Kafası Karıştı

3 dolar bölgesindeki dalgalanmaların yaşandığı günlerde, piyasa bireysel yatırımcıların düşüş eğilimine de tanık oldu. Uzun yatırımcıların marjin işlemlerde likidasyonu, ay boyunca kısa yatırımcıların likidasyonundan zaten daha güçlüydü. Ve genel olarak şuanda piyasaya hakim oldukları görülüyor.

Cardano Likidasyon Grafiği 
Kaynak: Coinalyze

Ayrıca, balinaların varlıklarını taşıma ihtimali de var. Bu, piyasada meydana gelen büyük işlemlerden (100 bin dolardan fazla) çıkarılabilir. Son 3 gün içinde 136,83 milyar dolardan fazla ADA taşındı.

Cardano büyük işlem hacimleri
Kaynak: Intotheblock

İyi haber şu ki, yüksek fonlama oranı göz önüne alındığında herhangi bir düşüş eğilimi görülmemektedir. Buna ek olarak açık faizler tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Cardano Açık Faiz
Kaynak: Coinalyze

Hacimler bu ralliyi uzun süre sürdüremeyeceği için spot piyasada hala daha fazla harekete ihtiyaç var. Şuan da en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 50.300 dolar seviyelerinde, Ethereum (ETH) 3.916 dolar seviyelerinde, Cardano (ADA) ise 2.89 seviyelerinde fiyatlanıyor.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar