.

Chiliz Nedir?

Chiliz Nedir? Chiliz (CHZ), Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından 14 Şubat 2018’de piyasaya sürülen, öncelikli hedefi spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan, bir kripto para birimidir. Hizmet tokenı olduğundan madenciliği yapılamıyor. Chiliz, aynı zamanda Socios.com platformunun hizmet Token’ıdır.

Chiliz’in Altyapısı ve Hizmetleri

Chiliz Ethereum ağı üzerinde oluşturulan ERC-20 Token’ıdır. Bu token ile şirketin anlaşma sağlayarak satışa sunduğu taraftar tokenları satın alabilmektesiniz.

Chiliz ilk arzının ardından bir çok büyük spor kulübü ile işbirlikleri gerçekleştirdi. Ekip, bu ortaklıklarla spor ve e-spor taraftarlarının Chiliz ile, Socios uygulaması üzerinden takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini hedefliyor.

chiliz borsası
Chiliz Borsası

Chiliz Nedir?Chiliz hizmet tokenı ile kulübün forma ve ürünlerinin tasarımlarından en iyi oyuncunun kim seçileceğine ve hazırlık maçlarının yerlerine kadar pek çok konuda taraftarlar söz sahibi olabiliyor.

Bir keresinde Kıbrıs futbolunun en üst kademesinde mücadele eden ve Chiliz ile işbirliği bulunan Apollon Limassol ile Aris Limassol arasında oynanan hazırlık müsabakasında taraftarlar Socios.com aracılığıyla ilk 11’i seçerek bir ilke imza attı. Taraftarların seçtiği takım, geçtiğimiz ekim ayında rakibini 6-0’lık skorla geçti.

socios nedir

Roma ve Milan’dan İlk

28.02.2021 tarihinde Chiliz ile ortaklıkları bulunan Roma ve Milan arasında oynanan müsabakanın başlama vuruşundan önce kulüpler Taraftar Tokenler’ını takas ederek, futbol tarihinde Taraftar Tokenlar’ını takas eden ilk iki kulüp oldular.

chiliz token

Chiliz ile Anlaşmalı Spor Kulüpleri

Chiliz, şuana kadar Türk kulüplerinden Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe ile anlaşma sağladı.

Avrupa’da Barcelona, Juventus, PSG, Atletico Madrid gibi büyük kulüplerle de anlaşma sağlayan Chiliz, E-Spor takımlarından OG, Team Heretics ve Natus Vincere, Dövüş Sporlarında ise büyük bir izleyici kitlesi bulunan UFC ve PFL ligleri ile anlaşma sağladı.

chiliz partner
Chiliz ve Socios’un anlaşma sağladığı kulüplerin hepsi

Chiliz Toplam Arzı ve ATH’si (Tarihindeki En Yüksek Seviye)

Toplam arzı 8.888.888.888 CHZ olan kripto paranın En yüksek seviyesi 0,94$ ile 03.12.2021 tarihinde gerçekleşti.

Chiliz Nasıl Alınır?

Chiliz’in listelendiği(satışa sunulduğu) güvenilir bir yerli veya yabancı kripto borsasına giriş sağlayarak hesap oluşturun ve hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onaylayın.

Hesabınızın onaylanması ardından bakiye yüklemesi sağlayarak, borsa üzerinde Chiliz’i aratarak satın alın.

Chiliz’in Satıldığı Yerli Borsalar

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar