test

.

Çin Hükümeti, Daha Fazla Kripto Para Karşıtı Politika Hazırlığında

Economic Daily gazetesi tarafından yayınlanan bir makaleye göre, Çin hükümeti henüz kripto para birimi endüstrisine zarar vermeyi bitirmedi. Blog yazarı Colin Wu tarafından paylaşılan rapor, daha fazla kripto karşıtı politikanın gelmekte olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte Wu, makalenin Çin Komünist Partisi yetkililerinin görüşlerini yansıtmadığı konusunda okuyucularını uyarıyor.

Çin hükümeti, kripto ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan ederek geçen hafta kripto para birimi endüstrisindeki baskısını arttırmıştı. Bu yasaklama durumu, Çin’de bu yaz Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasının ardından geldi.

Economic Daily gazetesi tarafından yayınlanan makaleden bir kesit;

Hız Treni Sonunda Sona Erecek

Kripto para birimlerine yönelik yoğun saldırının nedeni, ilgili spekülatif faaliyetlerin son derece riskli olmasıdır. Kripto para biriminin yüksek anonimliği ve merkeziyetçi olmayışı, kumar, yasa dışı kaynak toplama, dolandırıcılık, saadet zinciri vb. gibi insanların mülkiyet güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye atan yasa dışı ve suç teşkil eden faaliyetleri besliyor. Ekonomiyi ve finansı bozan kara para aklama ve varlık transferi olarak ulusal mali denetim sistemine zorluklar getiriyor.

İlk kripto para arzı (ICO) şiddetli denetim altında neredeyse ortadan kaldırılmış ve “madencilik” faaliyetleri de durdurulmuş olsa da, servet yaratma efsanesi nedeniyle, ilgili ticaret faaliyetleri defalarca yasaklanmasına rağmen devam etti ve kripto para birimleri arttı, keskin bir şekilde düştü ve yeniden canlandı. Düzenleyici makamların sert saldırısı, “tek bir vuruş” kararlılığını ve tutumunu bir kez daha gösteriyor: Kripto para birimlerinin bastırılması geçmişte değil, bir heves de değil ve daha kritik düzenleyici önlemleri yolda.

Bu açıdan bakıldığında, kripto para trendinin bir perde çağrısına gelmesinin zamanı geldi. Bazıları hala “Bitcoin inancına” bağlı kalıyor ve bir gecede zengin olmak için “kripto para çemberi” ekspres trenine binmeyi bekliyor; bazıları hala rüzgarı izliyor, “madencilik” için yeraltında gizleniyor ve geri dönüşü beklemek için denizaşırı ülkelere gidiyor. ” Ayrıca mücadele etmekten tamamen vazgeçebilirsiniz. Çok yönlü ve çıkmaz sokakların sıkı denetimi altında, kripto para spekülasyonunun “hız treni” sonunda sona erecek.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar