.

Çin Merkez Bankası, Kripto İşlemleri İçin Hizmet Sağlayan Firmayı Kapattı

Çin hükümeti, kripto para birimine karşı düşmanca duruşunu yinelemeye devam ediyor. Son olarak Çin Merkez Bankası, kripto para birimi işletmelerine çeşitli yazılım hizmetleri sağladığından şüphelenilen yerel bir firmayı kapattı. Önceki olumsuz haberlerde de olduğu gibi, haberin ardından Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde düşüş yaşadı.

Konuyla ilgili son açıklamada, Çin Merkez Bankası, dijital varlıkları içeren işletmelere yazılım hizmetleri sağladığı şüphesiyle “Beijing Tongdao Cultural Development Co.” adlı bir firmayı kapattı.

Gerçekleştirdiği duyuru ile, bankanın yetki alanındaki tüm ilgili kurumları, kripto para birimiyle ilgili ticari faaliyetler içeren ticari, pazarlama veya başka herhangi bir hizmet vermemeleri konusunda “ciddi bir şekilde” uyardı. Çin Merkez Bankasının açıklamasında şu satırlara yer verildi;

“Parti Merkez Komitesi ve Danıştay’ın kripto para işlemlerini engelleme, kripto para işlemlerinin risklerini önleme ve kontrol etme ve halkın mülkiyet güvenliğini koruma konusundaki kararını ve dağıtımını uygulamak için, Pekin Yerel Mali Denetleme ve Yönetim Bürosu yakın zamanda Çin Merkez Bankası İşletme Yönetimi Departmanı ve Huairou Bölge Hükümeti ile güçlerini birleştirdi. İlgili departmanlar, kripto para işlemleri için yazılım hizmetleri sağladığından şüphelenilen Beijing Tongdao Cultural Development Co., Ltd.’ye şirketin faaliyetlerini durdurmasını emretti. Resmi web sitesi askıya alındı.”

Asya’nın süper gücü olan Çin’den gelen önceki tüm darbelerin kripto para piyasasındaki fiyatları etkilediğini ve bugünkü açıklamanın da farklı olmadığını belirtmekte fayda var.

Bitcoin, haberin duyurulmasından önce 35.000 doların üzerinde işlem görmekteydi, ancak haberin yayınlanmasının ardından birkaç saat içinde 1.000 dolardan fazla değer kaybetti.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar