.

Çin Polisi, 3,8 Milyon Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdi !

EOS blok zinciri üzerine inşa edilmiş.Merkezi olmayan bir kumar platformu işleten, bir ekip Çin polisi tarafından yakalandı.

Ekibin cüzdanından 3,8 milyon Dolarlık Bitcoin ve EOS ele geçirildi.

Biggame adlı dApp geliştiricilerinin dahil olduğu şüpheli Yasadışı faaliyetlere dair ihbarlar alındı. Jiangsu polis departmanı bir soruşturma başlattı ve baskında 15 kişi tutuklandı.

Baskın sırasında yetkililer 1,3 milyon adet EOS ve BTC buldu ve ele geçirdi. Fiat para birimlerine çevrildiğinde, bu miktar 26 milyon Yuan veya 3,8 milyon dolara denk geliyor.Rapora göre bu olay.Polisin Çin’deki yasa dışı çevrimiçi kumarla bağlantılı olarak çözdüğü ilk ceza davası. DApp’ın yapısı, oyuncuları Dice ve Texas Hold’em gibi oyunlara geçişine izin verdi. Müşteriler bahislerini EOS akıllı sözleşmelerini kullanarak gerçekleştirdiler.

Dapp Uygulaması Tanıtım Görseli

Çinli yetkililer, Haziran 2018 ile Aralık 2020 arasındaki periyotta, dApp’ın arkasındaki ekibin.60 Milyon Yuan veya yaklaşık 10 Milyon Dolar değerinde kar elde ettiğini açıkladılar.

Çin Polisinin Blockchain tabanlı uygulamalar ve platformlarla ilgili sahtekarlığın peşine düştüğü ilk olay bu değil. Geçtiğimiz yıl , yetkililer cCyptocurrency piramit şeması PlusToken ile bağlantısı olan 109 kişiyi tutukladı.Tanınmış şirket, yatırımcılarını 5,7 milyar dolardan fazla dolandırdı.

“İnternet Temizleme Hareketi”

Asya’daki en büyük ekonomiye sahip olan Çin. Kripto para birimi madenciliği ve dağıtımı konusunda önde gelen ülkelerden biri gibi görünüyor, ancak aynı zamanda sınırlarına giren yasadışı faaliyetlerle ilgili tonlarca davaya sahip.

Çin yasa uygulayıcılarının kumar ve telekomünikasyon dolandırıcılığından kara para aklamaya kadar her türlü yasa dışı çevrimiçi etkinliği etkisiz hale getirme hedefini vurguluyor. Misyona “İnternet temizleme hareketi” deniyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar