Çin Polisi Kripto Para Madenciliği ‘nden 2 Mil. Dolar Hack Gerçekleştiren Geliştiricileri Tutukladı

Kripto Para Madenciliği hack i gerçekleştiren Geliştiriciler, milyonlarca bilgisayarın kripto para olarak değeri  toplam 2 milyon dolar olan Kripto Para Madenciliği hacklemeden sorumlular. Hacker’lar bu yöntemle milyonlarca bilgisayar a erişerek kullanıcıların haberi ve izni olmadan milyonlarca dolar gelir elde edebileceklerdi, başarılı bir operasyonla yakalanan suçlular, yapılan soruşturmalar kapsamında aslında olayın ne kadar da büyük bir vurgun olduğu kanısını gözler önüne seriyor. Bu tarz durumlardan kaçınmak için yazımızı okuduktan sonra lütfen güvenlik önlemlerinizi arttırınız Anti virüs Programlarınızı ve Güvenlik Duvarlarınızı güncelleştirin iz.

Bilgisayarlara başlangıçta bir madencilik programı ve bir madencilik izleme yazılımı ile enjekte edildi – ikincisi ne zaman CPU kullanımı% 50’nin altında algılandığında, arka planda sessizce madencilik yapmaya başlayacaktı ve bu şekilde Hacker’ların Kripto hesaplarına hangi coin için madencilik yapılıyorsa onun için Kripto Madenciliği yapacaktı. Ve bu sonsuz bir döngü şeklinde tekrarlanacaktı.

Yetkililer Kripto Para Madenciliği Hackine Bağlı Düzinelerce Bilgi Ele Geçirildi

Pek çok Çin emniyet teşkilatının da içinde bulunduğu ortak bir operasyonda 20 kişi yakalandı, bunların 11 tanesi kefaletle serbest bırakılırken geri kalan 9’u gözaltına alındı. Gacker grubu için yapılan iddianame de toplam 1 milyon bilgisayar sessizce Kripto Para Madenciliği yapılması ve  Çin genelinde 389 milyondan fazla bilgisayarın yasadışı olarak kontrol edilmesinden sorumlu.

Tencent Keeper Programındaki güvenlik ekibi, yetkili makamların hack aleyhinde uyarılması için yetkilendirildi. 3 Ocak’ta, ekipler ilk olarak bir Truva atı programı içeren bir oyun eklentisi tespit etti. Hackerlar 2 yıl boyunca kesintisiz olarak 26 milyondan fazla Kripto Para çıkardı – DigiByte (DGB), Decred (DCR) ve Siacoin (SC) gibi Kripto Coinler arasında madencilik yaptıran Hackerler Totalde 15 milyondan fazla Çin yuanı kazandı.

çin-polisi-heckarları-yakaladı
çin-polisi-heckarları-yakaladı

Yang Mobao Kripto Para Madenciliği Hack Grubunun Arkasındaki İtici Gücü Oldu

Zararlı Kripto Para Madenciliği programı grubunda geliştiricileri başlangıçta Yang Mobao’nun daha sonra grubun lideri olarak tanımlandığı Qingzhou’da bulundu. Yang Mobao tutuklanmasının ardından Mobao oyun eklentisini kendi bilgisayar sistemi olmayan bilgisayar sistemlerine yasadışı olarak erişmek için kullandığını itiraf etti edinilen bilgilere  göre, 268.000 yuan civarında bireysel kazanç sağladığı öne sürüldü.

KAYNAK:CCN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir