.

Coin Bureau: Cosmos (ATOM) En Önemli Kripto Projelerinden Biri

Kripto piyasası analisti “Coin Bureau”, Cosmos ‘un neden kripto alanındaki en önemli projelerden biri olduğunu açıkladı.

Cosmos, “merkezi olmayan bir bağımsız paralel blok zinciri ağıdır”. Cosmos’un yaratıcıları bunu 3. nesil blockchain teknolojisi olarak görüyor; Bitcoin “Blockchain 1.0”, Ethereum “Blockchain 2.0” ve Cosmos “Blockchain 3.0” olarak adlandırıyorlar.

Cosmos vizyonunu şu şekilde tanımlıyor:

“ Cosmos’un vizyonu, geliştiricilerin blok zincirleri oluşturmasını ve blok zincirleri arasındaki engelleri, birbirleriyle işlem yapmalarına izin vererek aşmalarını sağlamaktadır. Nihai hedef, birbirleriyle merkezi olmayan bir şekilde iletişim kurabilen ve blok zincir ağı olan bir ‘Blok Zincir İnterneti’ oluşturmaktır. Cosmos ile blok zincir egemenliğini koruyabilir, işlemleri hızlı bir şekilde işleyebilir ve ekosistemdeki diğer blok zincirler ile iletişim kurabilir, bu da onu çeşitli kullanım durumları için en uygun hale getirir. 

100 Dolara Ulaşmaması Şaşırılacak Bir Durum

Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Coin Bureau sunucusu “Guy”, izleyicilere ATOM’un piyasada önemli ölçüde düşük fiyatlandığını belirtti. Guy, Mart ayında başlatılan ve birden fazla blok zincirinin Cosmos Ağı üzerinde etkileşime girmesine izin veren ağın blok zincirler arası iletişim (IBC) özelliğini vurguladı .

Guy, IBC’nin piyasaya sürülmesinin Cosmos’u “başka hiçbir kripto para biriminin rekabet etmediği” bir konum içinde sağlamlaştırdığını söyledi. Coin Bureau’nun sunucusu, ATOM fiyatının (22 Eylül itibariyle 32.41 dolar civarındadır) yakın gelecekte %200 değer kazanabileceğini öngördü ve fiyatın en az 100 dolara ulaşmaması durumunda oldukça şaşıracağını belirtti. 

Guy, ATOM’un fiyatının henüz temellerdeki sürekli artışı ve ağı bir merkez olarak benimseyen artan sayıda blok zincirini yansıtmadığını söyledi.

Cosmos’un Alt Yapısı Nasıldır?

Cosmos’un sahip olduğu iki katmandan bahsedelim:

İlk katman olan Tendermint, blockchain geliştirme odaklı görev yapan açık kaynaklı bir taban. Bu uygulamaya sahip olan herkes, merkezi olmayan ve BFT uyumlu fikirlerini bu tabana entegre etme hakkına sahip.

Blockchain İletişim Protokolü olarak tanımlanan IBC ise, tüm bağımsız zincirler arasında iletişim sağlayan bir ara bağlantı katmanı olarak tanımlanabilir. Bu katmandaki zincirler bağımsızdır ancak ortak bir sistem mimarisine sahiptir. Coin, dijital varlık ve veri paylaşımının anahtarıdır.

2019 yazında bir saldırı tehdidiyle karşılaşılan sistemde güvenlik açıkları olduğu öne sürülse de küresel ekonomi alanında pek çok analistin örnek gösterdiği bir düzeye sahip. Kaldı ki, sistemi güçlendirmek için bahsettikleri katman genişletme çalışmalarına devam ediliyor. İstenen seviyeye getirildiğinde, bağımsız bir yapıya sahip olan bir diğer varlık Ethereum’a rakip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Huobi, Yasağın Ardından Çinli Kullanıcılar İçin Hizmetlerini Sonlandırdı

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar