test

.

Coinbase, ABD Kullanıcıları İçin Maaş Ödemesi Özelliği Sunacak

Global kripto borsası Coinbase, ABD’li müşterileri için maaşlarını doğrudan Coinbase hesabına yatırmalarını sağlayacak yeni bir özellik başlatacak.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki haftalarda, ABD’deki müşterilerin doğrudan Coinbase hesabına ödeme alma özelliğini başlatacağız. Müşteriler kripto veya ABD doları olarak ödeme alabilir ve maaşlarının herhangi bir yüzdesini seçebilirler” dedi. “Doğrudan para yatırma ile müşteriler kripto öncelikli finansal hizmetlerimize daha kolay erişebilir ve herhangi bir ticaret veya satın alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir.”

Yeni özellik ile kullanıcılar, ABD doları veya kripto para ile ödeme almayı tercih etmelerine bağlı olarak, bir kez kurulum yapıp tekrarlayan satın almalar yapabilecek, getiri sağlayan varlıklardan faiz kazanabilecek veya Coinbase kartları ile harcama yapabilecekler. Coinbase, kullanıcıların doğrudan mevduatlarını ABD dolarına veya platformunda desteklenen 100’den fazla kripto para biriminden herhangi birine dönüştürebileceğini açıkladı.

Şirket ayrıca, çalışanların M31 Capital, Nansen ve SuperRare Labs’de dahil olmak üzere kripto parayla ödeme almasını sağlamak için birkaç şirketle ortaklık kurduğunu söyledi.

Coinbase Kart Güncellemeleri

Şirket ayrıca Visa banka kartı için müşterilerine kripto para ile alışveriş yapmaları durumunda %4’e kadar ödül veren yeni özelliğini duyurdu. Ancak şirket, bu haftadan itibaren kart sahiplerinin kripto ödülleri kazanmak için ABD doları harcayabileceğini söyledi.

Coinbase Kart ayrıca kripto ödülleri almak için desteklenen varlıkların listesini genişletti. Desteklenen mevcut beş kripto paraya ek olarak Dai (DAI), Amp (AMP) ve Rally (RLY) tokenlerini de içeriyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), The Graph (GRT) ve Stellar Lumens (XLM).

Firma ayrıca, kartı Hawaii hariç, bu ekimden itibaren tüm uygun ABD müşterilerinin kullanımına sunacağını söyledi.

Coinbase Kart, kullanıcının borsadaki kripto para hesabına bağlanıyor ve anlık yasal para dönüşümü ile kripto harcanmasını mümkün kılıyor. Yalnızca Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve Birleşik Krallık sakinlerinin elde edebildiği kart, şuan da Visa’nın desteklendiği tüm yerlerde kullanılabiliyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar