.

Coinbase, Ethereum Ölçeklendirmelerinin İyileştirileceğini Belirtti

Kripto para borsası Coinbase’in Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee, yaptığı açıklamada katman 1’den katman 2’ye köprüler olacağını ve toplama teknolojilerinde daha fazla ilerleme kaydedileceğini belirtti. Surojit Chatterjee’nin, 2022’de kripto endüstrisi için tahminlerine göre Ethereum (ETH) piyasasının ölçeklendirilmesinde büyük ilerlemeler gerçekleşecek.

Endüstri liderleri, analistler ve yatırımcılar kripto dünyası için 2022 tahminlerini paylaşıyorlar ve Coinbase’den Surojit Chatterjee, Ethereum’un ölçeklenirken Web3 coinlerinin ve kripto ekonomisinin ön sıralarında yer alacağından emin.

Chatterjee, 4 Ocak’taki bir şirket blog yazısında tahminlerini paylaştı ve Ethereum ölçeklenebilirliğinin gelişeceğini ancak alternatif katman 1 ağlarının da ilgi göreceğini belirtti.

Oyun ve sosyal medyaya odaklanan yeni katman 1 ağlarının da ortaya çıkacağını ekledi. Chatterjee, 1. katmandan 2. katmana köprülerdeki gelişmelerle ölçeklenebilirliğin büyük ölçüde iyileştirileceğini tahmin ediyor.

Bu köprüler, belirteçlerin Ethereum (ETH) gibi bir katman 1 ağından Arbitrum gibi bir katman 2 ağına taşınmasını ve bunun tersini sağlıyor.

Ölçeklendirme teknolojilerine atıfta bulunan Chatterjee, “hem yatırımcı hem de kullanıcının dikkatini çekeceklerini” özellikle belirtti. 

Katman 2 ekosistemi, 2021’de tüm büyük platformlar için benimsenmedeki artışla birlikte büyük bir genişleme geçirdi. Katman 2 dünyasını incceleyen L2beat’ e göre , kilitlenen toplam değer geçen yıl yaklaşık %11 artarak, Ocak 2021’de yaklaşık 50 milyon dolardan yıl sonunda 5,5 milyar dolara yükseldi.

Chatterjee, daha fazla gizlilik odaklı uygulamaların ortaya çıkacağını söyledi. Bu gizlilik odaklı uygulamalar, müşterileri daha fazla tanıma, kara para aklamayı önleme gibi özelliklere sahip olacağı için düzenleyicilerin ilgisini çok daha fazla çekecek.

Yaptığı diğer tahminler arasında endüstri çapında daha fazla düzenleme, DeFi’ye daha fazla kurumsal katılım, daha fazla DeFi sigortasının ortaya çıkması, Metaverse ve NFT’lerde daha fazla marka katılımı ve Web2 şirketlerinin Web3’e girmek için çabalaması yer alıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar