.

Coinbase ‘in Hisse Senedi Nisan Ayının Ortalarında Halka Arz Ediliyor

Amerika’nın önde gelen kripto para borsası Coinbase, 14 Nisan’da kesin olarak halka açılacak. Traderler ve yatırımcılar belirlenen tarihten itibaren platformun hisse senedini satın alabilecekler

Coinbase İki Hafta İçerisinde Halka Açılıyor

Coinbase gibi büyük bir şirketin IPO’lar ile beraber halka arz edilmesi, sektör için önemli bir gelişme. Kripto para borsaları arasında ilk halka açılacak olan Coinbase platformu, yatırımcılar ve analistlerin gözünde atılacak pek çok adıma zemin hazırlayacak.

Daha öncesinde Aralık ayında Coinbase halka arz olacağını duyurmuştu. Form S-1 isimli dosya ile beraber SEC tarafından gözden geçirme sürecine girilmesinin ardından, yeni tarih kamu oyuna duyuruldu.

Coinbase bugün, A Sınıfı adi hisse senetlerinin halka açık doğrudan listelenmesi ile ilgili olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dosyalanan Form S-1’deki kayıt bildiriminin SEC tarafından 1 Nisan 2021’de yürürlüğe girdiğini duyurdu. Coinbase, A Sınıfı adi hisse senetlerinin Nasdaq Global Select piyasasında 14 Nisan 2021’de ‘COIN’ kısaltma sembolü altında işlem görmeye başlayacağını öngörüyor. Kayıt beyanıyla ilgili prospektüsün kopyası SEC web sitesinde EDGAR’ı ziyaret ederek elde edilebilir.

Coinbase’in, Binance’ten sonra en büyük kripto para borsasıdır. Fakat bu sıralamada her geçen gün Binance’e bir adım daha yaklaşıyor. Şirket 2012 yılında Brian Armstrong tarafından kuruldu ve son dokuz yıldır kendisini küresel dijital varlık topluluğunda lider olarak pekiştirdi.

Messari.io’dan alınan verilere göre şu ana kadar ticaret platformu dünya çapındaki müşterilerin sahip olduğu tüm kripto paraların yaklaşık yüzde 11’ini elinde tutuyor.

En güncel haberler için bizleri Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hisse senedi almaya hazırmızınız?

Coinbase’de, kripto potansiyelini herkese sunmaya kararlıyız. Bu taahhüdün bir parçası olarak, aşırı talep dönemlerinde müşterilerimize her zaman en yüksek düzeyde güvenlik, güven ve şeffaflık sağlamaya çalışacağız.

Armstrong commented

Kripto paraların 2021’in ilk çeyreğinden itibaren yaptığı atakları gözlemlersek, Armstrong’un bahsettiği aşırı talep dönemini söylemek gerçekten doğru olacaktır. Yazının yazıldığı sıralarda Tesla ve Paypal dahil olmak üzere pek çok kurumsal şirket Bitcoin ile ödeme yapacağını duyuruyor.

Ülkelerde kripto paralar üzerine çalışmalar yürütmekte. Özellikle, Asya tarafında öne çıkan Çin, stabilcoinler ve madencilik için yaptığı düzenlemeler ile önce doğu sonrasında küresel çapta etkiler yaratmakta.

Nisan Ayı Bitcoin İçin Neden Önemli ?

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar