.

Coinbase, NBA ve WNBA ile Sponsorluk Anlaşması Gerçekleştirdi

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, NBA ve WNBA ile sponsorluk anlaşması gerçekleştirdiğini duyurdu. Coinbase, spor endüstrisine adımlar atarken rakibi Binance ve FTX’i takip ediyor.

Coinbase Salı günü profesyonel NBA ve WNBA ile sponsorluk anlaşması gerçekleştirdiğini duyurdu. NBA ve WNBA’nın yanı sıra NBA bağlı ligler ve ABD Basketbolu için “özel kripto para platformu ortağı” olacağını ilan etti.

Yapılan anlaşma WNBA, NBA G League, NBA 2K League ve USA Basketball’ı kapsıyor.

Şirket , NBA sezonunun maçları sırasında ulusal televizyon yayınlarında “marka varlığı” ile başlayacak düzenlemenin bu geceden itibaren başlayacağını belirtti.

Paylaşın yazıda, ABD merkezli borsa, sponsorluğun birkaç yıla yayılacağını ve içerik oluşturmanın yanı sıra basketbol taraftarlarını kripto para dünyasındaki gelişmeler hakkında eğitmeyi amaçlayan kampanyaları içereceğini söyledi.

Coinbase’in sponsorluk anlaşması, rakibi FTX’in, her hakemin üniformasında FTX logolarının görüneceği Major League Baseball ile bir anlaşma yapmak da dahil olmak üzere, spor endüstrisi alanına girmesinden hemen sonra geldi.

NBA’in Küresel Pazarlama Ortaklıkları ve Medya Kıdemli Başkan Yardımcısı Kerry Tatlock anlaşma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Milyonlarca kişi tarafından kullanılan güvenilir bir kripto para platformu olan Coinbase, NBA’in bu gelişen kategorideki ilk ortağı olması harika bir uyum” dedi.

Coinbase ve FTX Arasında İlginç Bir Durum Yaşanacak

FTX ayrıca NBA’in Miami Heat kulübünün arenasına adının verilmesi için bir anlaşma imzalamıştı ve Miami Heat müsabakalarının televizyonda yayınlanacağı basketbol maçları söz konusu olduğunda potansiyel olarak garip bir durum yaşanacak. Ne Coinbase kurucusu ne de FTX’in kurucusu Sam Bankman Fried tarafından Miami Heat maçlarında her iki şirketin de yer alıp almayacağına dair sorulara henüz bir yanıt gelmedi.

NBA, özellikle TopShot olarak bilinen NFT koleksiyonu aracılığıyla kripto para cephesinde zaten aktif durumda. Ligin NFT faaliyetleri şu anda Dapper Labs ve onun Flow blok zinciri (FLOW) tarafından destekleniyor. Bu düzenlemenin devam edip etmeyeceği veya kendi NFT platformunu başlatan Coinbase’in basketbolla ilgili NFT’ler üzerinde kontrol sağlamaya çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar