.

Coinbase Neden Risksiz Bir Listelenme Yaşamıyor?

Bildiğiniz üzere Coinbase dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda halka arz olacağını bildirmişti ve beklenen tarih geldi. Küresel çapta kullanıcıya hizmet eden Coinbase, listelediği dijital varlıklar ile beraber hacim olarak dünyada 2.sırayı alan isimdir. Platform, kripto para borsasına hizmet verdiği için halka arzı kripto yatırımcılarının beklediği bir haber. Artan ilgi ile beraber borsa güçlü bir yükseliş dönemi ile beraber 100 milyar dolar hacme ulaşabilir. Bu hacim yaklaşık New York Borsası ve Nasdaq gibi şirketlerin büyüklükleri. Bu hacimlere ulaşan Coinbase ile beraber kripto paralara olan güven ve ulaşılan kitle artabilir.

Coinbase halka arzının son gelişmeleri ve yorumlar ise şu şekilde;

Coinbase Halka Arz Haberleri

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors, geçtiğimiz günlerde bir röportajda dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin listelerde rekor seviyelere ulaştı şeklinde açıklamada bulundu.

“Demek istediğim, yeni zirveleri kırmaya devam eden kripto para konusunda sevinmeyi ve heyecanlanmayı hiç bırakabilir misin? Hayır, sanmıyorum. “

Meltem Demirors

Demirors, kripto fiyatlarındaki vahşi dalgalanma ve Coinbase’e karşı daha katı düzenlemeler potansiyeli gibi birçok riske de dikkat çekti.

Bu yılın başlarında, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin esas olarak yasadışı faaliyetler için kullanıldığını ve hükümetin kullanımlarını “kısıtlaması” gerekebileceği konusunda yaptığı teyit duruşmasında uyardı. O sırada Coinbase rakibi Kraken’ın CEO’su Jesse Powell da kripto para birimlerinde “bazı baskılar” olabileceği gerçeğini kabul etti.

Ancak Demirors, bununla bağlantılı riskleri kabul etmekte hızlı davrandı. STK, iki temel riski dile getirerek şunları söyledi:

Bence buradaki en büyük risk Coinbase, Coinbase’in gelirinin% 90’ı hala perakende ticaret hacmine bağlı. Ve çok pahalı, değil mi? Bu perakende kullanıcılar için işlem ücretlerinde ortalama 250 baz puan – bu pahalıdır. Bu yüzden, bence marj sıkıştırması ve Coinbase’in iş modelinde zorluklar olacak, değil mi?

Meltem Demirors

“Onların marjları başka birinin fırsatıdır. Ve şimdiden, daha küçük markalarla da olsa aynı hizmeti çok daha iyi fiyatlarla sunan bu alandaki diğer rakipleri görüyoruz. “

Ayrıca Demirors, Coinbase’in gelirinin doğrudan perakende ticaret faaliyetine bağlı olduğunu ve “perakende ticaret faaliyetinin doğrudan kripto varlık fiyatlarına bağlı olduğunu” vurguladı. Yöneticiye göre, Coinbase’in halka açık piyasa değerlemesi ve gelirleri ile genel kripto-piyasa döngüsü arasındaki korelasyon, sadece izlenmesi gereken bir şey.

Bitcoin’in% 30 ila% 40’lık düzeltmesiyle, bazen daha da fazla, Coinbase, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların geçmişte sahip olduğu aynı oynaklığın bir kısmına potansiyel olarak sahip olabilir.

İlginç bir şekilde Demirors, Coinbase’in “skor tahtasına koydukları” sayılara dayanarak potansiyel olarak gerçekten değerinin düşük olduğunu iddia etti.

“Coinbase’in 1. Çeyrek FAVÖK’üne bakarsak, doğru, 1,7 milyar dolar FAVÖK, bu da onları 2021 tüm yıl FAVÖK’ünde yaklaşık 7 milyar dolara çıkarıyor. 100 milyar $ ‘da, bu, çoğu teknoloji şirketinde ve çoğu fintech şirketinde gördüğümüz 25x ileri PE katına yakın bile değil. Dolayısıyla, olasılık alanında, şu anda Coinbase’in puan tablosuna koydukları sayılara göre potansiyel olarak gerçekten değerinin düşük olduğunu düşünüyorum. “

CoinShares CSO
Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar