.

Cool Valley Belediye Başkanı, Kasaba Sakinlerine Bitcoin Dağıtacak

St. Louis County bölgesinde yaklaşık 1.500 nüfuslu küçük bir kasaba olan Cool Valley, belediye başkanı Jayson Stewart’ın her bir sakine 1.000 dolara kadar Bitcoin vermeyi planladığını açıklamasının ardından, kendisini küresel çapta ilgi odağı olarak buldu.

Yıllarca okyanusları temizleyen ve tutkulu bir çevreci olan Stewart, Bitcoin eğitiminin kasabasının refahını ve sürdürülebilirliğini artırmanın anahtarlarını elinde tuttuğuna inanıyor. Tıpkı çöplerin çevreye verdiği zararın olmadığı bir dünya hayal ederken, Bitcoin’in finansal sistemin birçok kirliliğini temizlediği bir gelecek hayal ediyor. Yakında şehirde Bitcoin dostu bir banka görmeyi umut eden Stewart, Bitcoin’i artan zenginlik ve madencilik tesisleri gibi iş fırsatları ve hatta Bitcoin etkinlikleri yoluyla kasabanın servetini yükseltebilecek bir yol olarak görüyor.

“Geçmişte, finansal sistemimize ve değerimizi depolamaya gelince bugün sahip olduğumuz bu harika teknolojiye erişimimiz yoktu.”

Stewart’ın Cool Valley halkına Bitcoin dağıtma planı tamamen finanse edildi. kullanıcıları eğitmek amacıyla planın bütçesinin özel bağışçılar tarafından karşılandığını açıkladı ve şu sözlerle planı doğruladı; “Şu andan itibaren, proje hane başına 1.000 dolar için tamamen finanse edildi”

Kasabanın daha fazla bağış aldığını çünkü “hikaye hiç ummadığım bir şekilde çok popüler oldu” diye ekledi. 

Stewart, “bir kasabanın hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerinde tutmasının çok akıllıca” olacağına inansa da, “bunu yapmanın önünde, çoğu eyalet anayasasında kasaba ve şehirlerle ilgili olarak ortaya konan yasal engeller var” diye açıkladı. Her şeyden önce, devlet kurumları yerine, vatandaşların Bitcoin’den yararlanmasını sağlamakla ilgilendiğini açıkça belirtti. Bitcoin ağında ne kadar çok kişi hisseye sahip olursa, Bitcoin o kadar güçlü olabilir.

“Beni gerçekten heyecanlandıran ve üzerinde çalıştığım şey, normal insanların Bitcoin’i elinde tutmasını sağlamak ve onların böyle bir varlığa sahip olmanın takdirinden gerçekten faydalanmaları.”

Kasaba Kripto Paralar İçin Heyecanlı

Stewart, kasaba sakinlerinin heyecan ve meraktan kaynaklı karışık tepkiler verdiğini ve toplumun yaşlı üyeleri arasında yaygın olan “’Nedir?’, ‘nasıl saklarım?’, ‘nasıl erişebilirim?’ gibi birçok soru olduğunu belirtti.

Dağıtım prosedürü henüz sonuçlanmadı, ancak, projenin ana hedefleri arasında eğitim yer alıyor çünkü sakinlerin BTC’lerini almak için öncelikle ne aldıklarını anlamaları gerekiyor. Bunun için atölye çalışmaları veya benzeri öğrenme fırsatları düzenlenmesi planlanıyor. Belediye başkanı, “İnsanların kendi Bitcoin’lerini mümkün olduğunca çabuk saklamalarını sağlayacağız” dedi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar