.

COTI Coin Nedir?

COTI coin nedir? COTI, firmaların kendi ödeme çözümlerini oluşturmasını sağlayan ekstra olarak zamandan ve paradan tasarruf etmeleri için herhangi bir para birimini veya değeri dijitalleştirmesine olanak tanıyan ilk kurumsal düzeyde fintech platformu olmaktadır. COTI Group, 2017 yılının Mart ayında, Staking Platformu ise 1 Ocak 2020’de hizmete girdi.

Cotı Finansal Teknoloji Kuruluşu’nun yerel kripto para birimi olan COTI, günümüzün en büyük gelişim alanı olan dijitalleşme faaliyetlerinde kuruluşlara hizmet vermektedir. COTI, merkeziyetsiz ödemeler için entegre edilmiş ve şirketler, yatırımcılar, hükümetler, ödeme DApp’leri ve stabilcoin ihraççıları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış dünyada bulunan ilk blockchain (blok zinciri) protokollerinden olmaktadır.

Neden COTI?

“COTI coin nedir?” sorusundan daha da önemlisi ” Neden COTI?” sorusudur. COTI’nin uygulaması, Ethereum, Binance, Cardano, EOS, Bitcoin ve NEO gibi günümüzün en popüler ve gelecek vaat eden altyapılarının hem altyapısını hem de defter katmanını destekleme esnekliği sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

Kuruluşların dijitalleşmesine ön ayak olan ve geleneksel ödemeler kadar sorunsuz şekilde işlem yapabildiğiniz, ölçeklenebilir, aynı zamanda Blockchain kadar düşük maliyetli ve güvenli olan sağlam bir ödeme sistemine ihtiyaç olduğunu ifade eden COTI, kusursuz ödeme altyapısı için bu 7 unsuru kullanıcılarına sunuyor:

 • Ölçeklenebilirlik: COTI, geleneksel ödeme sistemlerinde 25.000 TPS’ye ve yaygın Blokchain protokollerinde 20 TPS’ye kadar olan işleme gücüne kıyasla 100.000’den fazla TPS işleyebildiğini belirtiyor.
 • Basitlik: COTI’nin kullanıcı ve satıcıya yönelik araçlarının sorunsuz ve kullanımının son derece kolay olduğu ifade ediliyor.
 • Alıcı ve satıcıların korunması: COTI coin kullanıcıları, hatalara, dolandırıcılığa ve karşı tarafın istismarına karşı korumak için çeşitli önlemler sunuyor.
 • Düşük maliyet: COTI coin, aracıları ve maliyetli madencilik ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu da maliyetleri ve enerji tüketimini büyük ölçüde azaltıyor.
 • Sabit fiyatlar: COTI, ödemelerde Blockchain’in kitlesel olarak benimsenmesi için gerekli olan fiyat istikrarı teknolojisini sunduğunu belirtiyor.
 • Anlık işlemler: COTI teknolojisi sayesinde işlemler anlık olarak gerçekleşiyor.
 • Güvenlik: COTI coin’in kullandığı dağıtık defter teknolojisinin tek bir hataya yer vermeyecek şekilde tasarlandığı ifade ediliyor.

COTI’nin Kurucuları Kimlerdir?

COTI, COTI Group, 2017 yılının Mart ayında Samuel Falkon ve David Assaraf tarafından kuruldu.

Samuel Falkon, COTI Group’un kurucu ortağıdır ve COTI Group’ta iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Paywize’de baş gelir sorumlusu ve Gil Scott Ltd.’nin kurucusudur.

David Assaraf, COTI Group’un kurucu ortağıdır ve aynı zamanda Frequants’ı kurmuştur.

Toplam Arzı ve Dolaşan Arzı Nedir?

Yazının yazıldığı tarih itibari ile 868.672.118 adet dolaşan arzı bulunan COTI’nin toplam arzı 2.000.000.000 adet olmaktadır.

COTI Fiyat İstatistikleri

Binance, Coinbase, Gate.io ve Huobi Global gibi küresel çapta hizmet veren borsalarda listelenmeyi başarmış olan COTI, yazının yazıldığı sırada 507,137,475 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0.5839 dolardan işlem görüyor ve kripto piyasasında 129. sırada yer alıyor.

9 Kasım 2019 yılında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.006226 dolara gerileyen COTI, tüm zamanların en yüksek seviyesine 0.677 dolarlık değerleme ile 29 Eylül 2021 tarihinde ulaştı.

COTI Nasıl Alınır?

COTI Token Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

 • COTI satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
 • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
 • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna COTI yazın ve altta açılan COTI /USDT çiftini seçin.
 • Daha sonra ortadaki “COTI AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
 • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek COTI alma işlemini tamamlayın.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar