.

Crypto.com ‘Şüpheli İşlem’ Nedeniyle Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Dogecoin kurucusu Billy Markus, Etherscan’da Crypto.com’un şuan için tüm işlemleri durdurmasına neden olan şüpheli bir işlem modeli fark etti.

Büyük kripto cüzdanı ve platformu Crypto.com, “az sayıda kullanıcı hesaplarında şüpheli işlem bildirdikten” sonra para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu, ancak şu anda tüm fonların güvende olduğu bildiriliyor. 

Birkaç saat önce Crypto.com, müşteriler tarafından bildirilen birkaç “hırsızlığa” yanıt olarak platformundan para çekme işlemlerini durdurdu. Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, Etherscan’da şirketin platformunda neler olduğunu anlayana kadar tüm işlemleri durdurmasına neden olan şüpheli bir işlem modeli fark etti.

Bir kripto para meraklısı ve kuyumcu olan Ben Baller, hesabının ihlal edildiğini ve 4.28 Ether ( ETH ) (yaklaşık 15.000 dolar) kaybettiğini iddia etti. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama kullandığını, bu nedenle iddia edilen faillerin Crypto.com’un bazı güvenlik özelliklerini atlamış olması gerektiğini söyledi.

Kripto para endüstrisi, hack’lere, hilelere ve protokol istismarlarına yabancı değil. Bu ayın başlarında, merkezi olmayan finans güvenlik platformu ve hata ödül hizmeti Immunefi, hack, dolandırıcılık ve diğer kötü niyetli faaliyetlerden kaynaklanan kayıpların 2021’de 10.2 milyar doları aştığını tespit etti.

Rapora göre, 120 kripto istismarı veya dolandırıcılık vakası vardı ve en yüksek hack 613 milyon dolarla Poly Network oldu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar