.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün El Salvador Başkanı İle Görüşecek

Geçtiğimiz yıl Bitcoin’i yasal olarak kabul eden El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 16:30’da Beştepe’de görüşme gerçekleştirecek.

Bukele, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu perşembe, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ediyorum.” ifadelerini kullandı. Görüşmenin detayları hakkında henüz detaylı bir bilgi bilinmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da Nayib Bukele’nin paylaşımına yanıt gecikmedi. İspanyolca paylaşım yapan Erdoğan, “Sizi Türkiye’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. El Salvador ile ilişkilerimizi kuşkusuz güçlendirecek olan ziyaretinizi çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde El Salvador Büyükelçisi Hector Enrique Jaime Calderon’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etmişti. Kabulde Büyükelçi Calderon, Erdoğan’a güven mektubunu sunmuştu.

Gerçekleştirilecek program için Cumhurbaşkanlığı sitesinde program şu şekilde:

  • 16:30 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’yi Resmi Karşılama Töreni (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 16:45 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Başbaşa Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 17:30 Heyetlerarası Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 18:15 Anlaşmaların İmza Töreni ve Ortak Basın Toplantısı (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 19:00 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Resmi Akşam Yemeği

Nayib Bukele’den Güldüren Tweet

Bitcoin destekçisi Bukele, dün yetkiler ile yaptığı görüşmede çekilen fotoğrafı resmi Twitter hesabı üzerinden “Öncelikle, Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar” notuyla paylaştı. Bakalım Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bukele arasında Bitcoin üzerine neler konuşulacak.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar