test

.

Dengeler Değişiyor: Dogecoin 1 Dolar Olabilecek Mi?

Dogecoin, Elon Musk ve desteği ile beraber 2020 sonu ve 2021 başı ile beraber çok sert dalgalanmalar ile zirveler ve dipler yapmıştı. GameStop olayları ile beraber geniş kitleler Elon Musk önderliğinde farklı kripto para ve hisse senetleri üzerinde alımlar ve satımlar gerçekleştirdi. Dogecoin’de aslında sınırsız arza sahip ve “memecoin” olarak adlandırılan şakaya dayalı bir yatırımcıya sahiptir. Bu nedenle Tesla Bitcoin alımları ve Elon Musk’un tweetleri ile beraber DOGE küresel çapta yankı uyandıran bir coin haline dönüştü.

Piyasa yaşanan boğa dönemi ile beraber önemli ismiler arasında DOGE’ta yerini alıyor.

Dogecoin’in 24 saatlik içerisinde % 80’lik kazanç sağladı ve bu da onu ilk 100’de en iyi performans gösteren isim yaptı. Gerçekten tek amacı kripto paralar üzerine mizah üretmek ve şaka yapmak olan bir kripto para, oldukça ciddi bir şekilde en büyük 5 kripto para arasına doğru ilerliyor. Unutmamak gerekirse DOGE’un arzı sınırsız, yani sınırsız üretilmiş ve dolaşımda. Ancak bu arz yatırımcıların aklına yükselmelere rağmen her zaman büyük bir dibe dönüş tehlikesi getiriyor.

Lark Davis tarafından ingilizce bir tweet(Doge 30 cent oldu! Neler Oluyor):

DOGE İlk 10’nu Tekrar Zorluyor

Geçtiğimiz hafta güçlü bir Dogecoin performansı, herhangi bir normallik beklentisini fazlasıyla aştı. DOGE, 2021’de 0,005 ABD Doları fiyatla başladı. Ocak ayı sonlarında r / wallstreetbets hareketinin aşırı dalgalanmasından fayda sağlamasına rağmen, hareket söndükçe işler azaldı.

DOGE, bugün 0.30 $ ‘a kadar yükselen ralli için 0.10 $’ lık dirençle itti. Mevcut fiyata göre, YTD kazançları% 4,860 gibi büyük bir oranda geliyor.

Bununla birlikte Dogecoin, 32,4 milyar dolarlık bir değerleme ile sekizinci sırayı alarak ilk on kripto paraya geri döndü. Mitsubishi Electric, dünyanın en eski ve en tanınmış elektrik üreticilerinden biridir. Dogecoin’e benzer bir piyasa değeri var ve 32,6 milyar dolar.

Temelde, Bitcoin, 21 milyon madeni paranın sınırlı arzı nedeniyle değerli kabul ediliyor. Taraftarlar, Bitcoin’in zaman içinde değerinin artacağı beklentisini haklı çıkarmak için bu kıtlık argümanını kullanıyorlar.

Dogecoin söz konusu olduğunda, dolaşımdaki arz şu anda 130 milyar jetonun hemen altında ve en önemlisi sabit arz yok. Mevcut enflasyon oranı yılda 5.3 milyar tokendır. Bunu hesaba katarsak, DOGE’nin fiyat performansı garantili midir?

Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus, r / wallstreetbets’in gerçekleştiği sırada, projesinin şöhrete yükselişi hakkında yorum yaptı ve bunun olduğu gibi gittiğine pek inanamadığını söyledi. Ancak 1 dolara ulaşmak söz konusu olduğunda, Markus bunun cevap vermeyi bırakın, anlayamayacağı bir şey olduğunu söyledi. Buna karşılık, “Dogecoin bunu hak ediyor mu?” Diyerek retorik bir soru sordu.

Daha yakın zamanlarda, olasılığa ısınmış gibi görünüyor. Kripto piyasalarının adil değerlemeyi belirlemeye çalıştığını ve Dogecoin’in yükselişinin sadece fiyat keşfinin bir belirtisi olduğunu ima ettiğini söyledi.

“Pazarın son 12 yılda tüm kripto para birimlerinin gerçek değerinin ne olduğunu anlamaya çalıştığını düşünüyorum. Henüz bir karar vermedi. “

Billy Markus

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar