.

Dev Market Zinciri Sheetz Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

27 Mayıs 2021 Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre dev market zinciri Sheetz, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk market perakendecisi olacak. 1952’de kurulan aile şirketi Sheetz, ABD’nin farklı yerlerinde 600’ün üzerinde mağaza ile müşterilerine hizmet veriyor.

Sheetz fiziksel mağazalarında kripto ödemelerini mümkün kılabilmek için dijital ödeme ağı olan Flexa ile bir ortaklık anlaşması gerçekleştirecek. 

Flexa, alıcı ve satıcı arasında gerçekleşecek kripto ödemelerini gerçek zamanlı olarak ABD dolarına çevirerek perakende mağazaların kripto para birimini kabul etmesini kolaylaştırıyor.

Sheetz, 2021 yazında belirli mağazalarında müşterilerinin, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Dogecoin ile detaylı ödeme yapmalarına imkan sağlayacak. Yılın ilerleyen dönemlerinde ise benzin istasyonlarında da kripto ödemesini kabul etmeyi planlıyor. Flexa aracılığıyla sorunsuz kripto ödemeleri sağlamak için NCR ile olan ortaklığından yararlanacak.

Sheetz müşterileri, Bitcoin ve kripto ile ödeme yapmalarının yanı sıra, Flexa özellikli uygulamalarla ödeme yaparken My Sheetz Rewardz sadakat hesaplarını da bağlamayı seçebilecekler.

TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar