.

Disney, Metaverse Tema Parkı Patenti için Onay Aldı

Eğlence devi Disney Aralık 2021’in son haftasında bir “sanal dünya simülatörü” için patent onayı aldı.

Disney, tema parkı ziyaretçileri için kişiselleştirilmiş etkileşimli eğlence merkezleri yaratacak bir patent için onay aldı. Teknoloji, ziyaretçileri cep telefonlarını kullanarak takip ederek ve yakınlarındaki fiziksel alanlara, duvarlara ve parklardaki nesnelere kişiselleştirilmiş 3D efektler yansıtacak.

Eğlence devinin 28 Aralık 2021’de “gerçek dünyadaki bir mekanda sanal dünya simülatörü” patenti onaylandı. Başvuru, İlk olarak Temmuz 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine yapılmıştı.

Metaverse” projesine sanal gerçeklik veya AR kulaklıkları kullanılarak erişim sağlanacak. Ancak Disney’in önerdiği teknoloji Metaverse’i fiziksel dünyaya getirecek.

Bu girişim Disney’in Metaverse’ e olan ilgisini ilk belirtişi değil.  Şirketin Kasım 2021’deki dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında CEO Bob Chapek, firmanın fiziksel ve dijital varlıklarını meta veri tabanıyla birleştirmeye hazırlandığını söyledi.

Kasım 2020’de Disney Baş Strateji Sorumlusu Tilak Mandadi, bir makalesinde dijital ve fiziksel dünyayı birleştirmeye odaklandığını paylaştı.

“Geleceğe baktığımızda, fiziksel ve dijital engelleri aşan ve yeni hikaye anlatımı katmanlarının kilidini açan bağlantılı park deneyimleri bizim için çok heyecan verici” diye yazdı.

Disney, LA Times’a simülatörü yakın gelecekte kullanmak için şimdi bir planları olmadığını söylese de, yakın zamanda onaylanan patent, Mandadi’nin “Theme Park Metaverse” firmanın gelecekteki yenilik planlarını yansıtıyor.

Dünya çapında ABD, Paris, Hong Kong, Japonya ve Çin’de 12 resmi Disney Tema Parkı bulunmakta. 2021’de Disney, COVID-19 nedeniyle küresel karantinaya rağmen parkları, ve ürün segmentiyle yaklaşık 17 milyar dolar gelir elde etti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar