.

Doge Günü Nedir? Dogecoin’i 1 Dolara Taşıyabilecek Mi?

Son günlerin popüler coini Dogecoin, son günlerde markette ki düşüşe rağmen rekor seviyesi olan 0.45 $ ‘a yaklaştı. Şaka amacıyla piyasaya sürülen kripto parayı kullanan kullanıcılar, sevdikleri DOGE’larını 1,00 $’ın üzerine çıkarmak için kendilerini Doge gününe bağlıyorlar.

Doge Günü Nedir?

Bitcoin ve diğer birçok kripto para biriminin aksine, Dogecoin 2013 yılında şaka amacı ile tasarlandı. Yıllar boyunca amacına ulaşamasada Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlülerin desteği ile bir canlanma yaşadı. Dogecoin meraklıları, resmi olmayan esrar kullanımını kutlayan bir günü Doge Günü olarak kutlamak için Twitter ve Reddit’te paylaşımlar gerçekleştirdi. Dogecoin sahipleri, fiyatı yükseltmek için kripto parayı çok sayıda satın almayı planlıyor; başkalarının da bu satın alıma uymasını istiyor.

Dünya genelinde çokça tüketilen çikolata markası “Snickers” da Dogecoin gününü kutlayanlar arasında.

Kripto para piyasasında, Bitcoin’in Cuma gününden bu yana düşüşünde çoğu coin aşağı yönlü yön çizerken, Dogecoin sağlam kalmayı başardı.

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımız:

TwitterInstagramTelegram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar