test

.

Meme Coinler 2022’ye Nasıl Başladı: Dogecoin, Shiba Inu, Dogelon Mars

2021, meme coinler için oldukça tuhaf bir yıldı, çünkü coinlerin çoğunu yıl içinde geride bıraktılar ve neredeyse herkesin dikkatini çeken garip bir şekilde çılgın yükselişler yaşadılar. Değişimler o kadar önemliydi ki, meme coinlerin bazıları bir süre için piyasa değeri ile ilk 10 kripto listesine bile girdi. Fakat, bu sadece yılın son birkaç ayında kripto paraların düştüğünü ve böylece onları ilk 10 listesinden tamamen çıkardığını gördüğü sürece sürdü.

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE): 2021 Meme Coin Çılgınlığın Merkezi

Tüm niyet ve amaçlar için, hem DOGE hem de SHIB, 2021’de kimsenin mümkün olduğunu düşünmediği çok yüksek yatırımlar ve kazançlar gördü. 

Her şey, Tesla CEO’su Elon Musk’un, otomobil üreticisi olarak ilk Bitcoin alımını yaptıktan sonra Dogecoin hakkında sık sık tweet atmaya başlamasıyla ortaya çıktı. Musk’ın atmış olduğu tweetler, meme coinlerin yükselişe geçmesine büyük fayda sağladı.

Shiba Inu(SHIB) daha sonra diğer birçok yeni kripto para gibi Dogecoin’den ilham aldı. SHIB ve diğer bazı meme coinler, DOGE’yi bile geçti ve daha fazla yükseliş yaşadı. En dikkate değer olanı ise Shiba Inu’nin (SHIB) yalnızca 30 günde yaklaşık %1000 yükselmesiydi.

Shiba Inu (SHIB) ayrıca piyasa değeri listesine göre ilk on kripto para arasına girdi hatta bir süre listede Dogecoin’i de geride bıraktı.

Meme Coinler Gelecekte Ne Durumda Olacaklar?

Çoğu meme kripto parası, özellikle geçen yılın son aylarından bu yana büyük düşüler yaşadı ve şimdi ilk on kripto listesinin tamamen dışında kaldı.

Aslında, bir Arcane Research raporu, meme coinlerin çoğunun 2022’de belirsizliğe gireceğini tahmin ediyor, ancak yılın daha ilk haftalarında olduğumuzu belirtmekte fayda var . O halde, kripto paraların şu anda nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı

Dogecoin’in fiyatı son 7 gün içinde %12.88 düşüşle 0.1505 dolar civarında dalgalanıyor. İşte son beş gün içinde kripto paranın fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Shıba Inu (SHIB) Fiyatı

Shiba Inu’nun yayınlandığı tarihteki fiyatı, son 7 gün içinde %16,80 düşüşle 0,00002818 $ oldu. Aşağıda, son beş gündeki kripto paranın fiyat eğiliminin bir tablosu yer almaktadır:

Dogelon Mars (ELON) Fiyatı

Dogelon Mars’ın yazının yazıldığı tarihteki fiyatı, son 7 gün içinde %24,80 düşüşle 0,000001242 dolar bölgelerinde işlem görüyor.

Hepsi düşüş eğiliminde gibi görünse de, henüz alarm vermek için kesinlikle bir neden yok. Bunun nedeni, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere tüm kripto pazarlarında genel bir düşüş eğilimi olmasıdır. Ve açıkçası, Dogecoin ve Shiba Inu, meme coindünyasında hala kendilerinde önemli bir yer buluyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar