.

Doğuş Grubu Kendi Token’ını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Edinilen son bilgilere göre Doğuş Grubu kendi token’ını çıkarmaya hazırlanıyor. 300’ün üzerindeki şirketi ve yaklaşık 20 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük grupları arasında bulunan Doğuş Grubu, Doğuş Teknoloji insiyatifi ile kendi token’ını çıkarmaya hazırlanıyor. İlk olarak Gazetecoin tarafından bildirilen ve tarafımızca doğrulatılan habere göre grup, söz konusu token’ı alışveriş ve ödül deneyimini değiştirecek bir sadakat ekosistemi oluşturmak için kullanmayı planlıyor.

Konuya ilişkin yapılan çalışmalar henüz sonuçlanmazken şirket çalışanlarından isim önerisi talep edildi. İlgili e-postada “Blockchain teknolojisinin sahip olduğu güven altyapısı sayesinde, önümüzdeki yıllarda tüm işletmeler teknolojiye yön veren bu güven mekanizmasına dahil olacaklar. Biz de Doğuş Grubu olarak, temelinin blockchain teknolojisi üzerinde konumlandığı alışveriş ve ödül deneyimini değiştirecek bir sadakat ekosistemi oluşturmak için yola çıktık. Bu dijital değer birimi için sizden gelen isim önerilerini de duymak isteriz.” ifadeleri yer aldı.

Doğuş Grubu’nun bir süredir blok zinciri teknolojisi üzerine çalışmalar yaptığı biliniyordu. 2019 yılında grup bünyesindeki şirketlerden Doğuş Teknoloji’nin Genel Müdürü Semih İncedayı, “Blockchain konusunda da çalışmalar yapmaya başladık.” demişti.

Tüm dünyada şirketler blok zinciri teknolojisini ve kripto paraları benimsemeye devam ediyor. Bu eğilim, özellikle finans şirketlerinde görülüyor. 2019’da bankacılık devi JPMorgan’ın kendi coin’i JPM Coin’i piyasaya süreceği öğrenilmişti. Ardından Dünyanın beşinci en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group’tan benzer bir haber geldi. Havayolu şirketlerinden sosyal medya platformlarına kadar kendi kripto parası üzerinde çalışmalar yapan farklı şirketler de oldu.

Doğuş Grubu’nun Hizmet Alanları

Otomotiv; inşaat; medya; yeme-içme, turizm & perakende; gayrimenkul ve enerji olmak üzere altı ana sektörde faaliyet gösteren Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürmektedir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar