.

Dünya Devi Amazon, Kripto Para Ödemelerine Hazırlanıyor!

Jeff Bezos‘un kurucusu olduğu ve dünyanın en büyük online alışveriş şirketlerinden bir tanesi olan Amazon’un, kripto para ödemelerine hazırlandığı ve bu sene içerisinde ödeme alacağı şirket içerisinde bulunan anonim bir isim tarafından belirtildi.

Amazon’daki isimsiz bir kaynağın, Londra’daki iş gazetesi City AM’ye e-ticaret devinin 2021’in sonuna kadar Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeyi planladığını ve muhtemelen kripto işlemlerinin daha geniş bir alanda kabulü için zemin hazırladığını söyledi. 

Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul edeceği ve gelecek yıl kendi kripto para birimini başlatacağı söyleniyor. Amazon’un Ödeme Kabul ve Deneyim ekibi, Amazon’da modern, düşük maliyetli ödemeleri etkinleştirmek için şirketin dijital para birimi ve blok zinciri stratejisini ve ürün yol haritasını oluşturmaya yardımcı olacak bir dijital para birimi ve blok zinciri uzmanı aramaya başladı.

City AM’ye göre, bir “içeriden”, Amazon’un Bitcoin ve kripto para ödemelerini yıl sonuna kadar başlatmayı “kesinlikle” planladığını belirtti. Ayrıca, 2022 yılına kadar e-ticaret devi kendi parasını piyasaya sürebilir. 

Tesla ve Twitter’ın da Bitcoin’in gelecekte bir ödeme yöntemi olacağına inancı tam.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, tanıtım konuşmasına sadece bir dakika kala şirketin Bitcoin kullanımını tartıştı. Kripto paranın internetin “küresel yerel parası” olduğunu söyledi. Ayrıca ticaret, abonelikler ve Twitter Tip Jar ve Super Follows gibi diğer yeni özellikler de dahil olmak üzere mevcut Twitter ürün ve hizmetlerine bitcoin’i entegre etmeyi planlıyor.

Bitcoin Fiyatı Söylentilerle Yüksek!

Kripto para piyasası bir heyecan dalgası görüyor. Bitcoin’in fiyatı internet devinin yıl sonundan önce BTC almaya başlayabileceği söylentilerine yanıt olarak keskin bir şekilde yükseldi. Önceki 24 saatte %12 arttı ve şu anda 38.320 dolardan işlem görüyor. Yükseliş eğilimi devam ederse, BTC’nin bir sonraki hedefi 40.100 dolar. Boğanın geri dönüşünün geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu sadece zaman gösterecek.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar