.

E-spor Organizasyonu Fnatic ve Crypto.Com’dan Ortaklık Anlaşması

Londra merkezli e-spor organizasyonu Fnatic ile kripto para borsası Crypto.com arasında 15 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı. Böylelikle e-spor organizasyonları ve kripto para borsalarının arasında gerçekleşen ortaklıklara bir yenisi daha eklendi.

Londra merkezli e-spor organizasyonu Fnatic, kripto para borsası Crypto.com ile 15 milyon dolar değerinde 5 yıllık bir anlaşma yaptığını resmen duyurdu. Kripto para birimi şirketinin Paris Saint-Germain, UFC, Formula 1 ve Lega Serie A gibi önde gelen spor markalarıyla da ortaklığı bulunuyor.

E-Sporda İlk Anlaşma

Büyük spor markalarıyla yapılan birkaç ortaklık duyurusunun ardından Crypto, Fnatic’in Küresel Kripto Para Birimi Ortağı olarak ilk kez e-spora platformuna giriyor.

Fnatic CEO’su Sam Mathews ortaklık hakkında şu sözlere yer verdi: “Bu ortaklık, e-spor ve kripto para biriminde küresel liderlerin çığır açan, uzun vadeli bir ortaklık için güçlerini birleştirdiğini görüyor. Fnatic, dünyadaki en bağlantılı, ilgili ve destekleyici hayran kitlelerinden birine sahip ve Crypto.com ile yapılan bu önemli anlaşma, onların günlük ihtiyaçlarını daha fazla karşılamamıza olanak tanır.

2021, e-spor şirketleri ve kripto para borsaları arasında bir ortaklıklar tufanı gördü. Haziran ayında, kripto para borsası platformu FTX, e-spor organizasyonu TSM ile 210 milyon dolarlık 10 yıllık bir isim hakları anlaşması yaptığını duyurmuştu.

Ayrıca Astralis, NaVi ve BIG, Ağustos ayında büyük kripto borsalarıyla ortaklıklar imzalamıştı. Son zamanlarda espor organizasyonları ve kripto para borsalarının arasında gerçekleşen ortaklıklar artmakta.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar