.

El Salvador’da Akaryakıtını Bitcoin İle Ödeyenlere İndirim Uygulanacak

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, benzin istasyonlarında akaryakıt harcamalarını Bitcoin Chivo cüzdanı ile gerçekleştiren vatandaşların fiyat indirimlerinden yararlanacağını duyurdu.

Bukele, Çarşamba günü Twitter hesabı üzerinden ülkedeki Bitcoin kullanımı hakkında açıklamada bulundu. Bitcoin Magazine tarafından paylaşılan habere göre başkan, El Salvador’daki benzin istasyonlarının Bitcoin Chivo cüzdanını kullanarak ödeme yapanlar için her bir galon yakıtı 0.20 dolar indirimle satmaya başlayacağını duyurdu.

Asıl Amaç Bitcoin Kullanımını Arttırmak

El Salvador vatandaşları bu kampanyadan 30 Eylül tarihinden sonra yararlanabilecekken kampanya en az 14 Ekim’e kadar geçerli olacak.

Bu indirimin asıl amacı her ne kadar ülke genelinde Bitcoin’in benimsenmesini ve kullanımını arttırmak olsa da diğer amaçlardan birisi, petrol fiyatlarında yaşanan uluslararası artış ile mücadele etmek ve diğer amaç ise bireyler ile iş yerleri için tedarik zincirlerindeki maliyetleri azaltmak.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar